Sarsa jako pierwsza artystka w Polsce prezentuje teledysk w technologii XR

"Ze mną tańcz" to drugi singiel Sarsy zapowiadający jej nowy album "RUNOSTANY". Teledysk do utworu został zrealizowany w innowacyjnej technologii. Jak zapowiadają twórcy, klip do piosenki "Ze mną tańcz" może was przenieść do innej rzeczywistości, a może do snu.

Więcej treści kulturalnych i rozrywkowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Sarsa jest pierwszą polską artystką, która wspólnie ze studiem Melt stworzyła tak nowatorski teledysk. Klip do "Ze mną tańcz" został zrealizowany z użyciem technologii XR. Rozszerzona rzeczywistość XR to ogólny termin obejmujący wszystkie technologie immersyjne: rzeczywistość rozszerzoną AR, rzeczywistość wirtualną VR i rzeczywistość mieszaną MR. Oznacza to, że Sarsa na ponad trzy minuty miała okazję przenieść się w czasie rzeczywistym do świata wirtualnego, który został wykreowany specjalnie na potrzeby tej produkcji.

Zobacz wideo Popkultura odc. 88

Sarsa zabiera słuchaczy do równoległego świata w klipie do "Ze mną tańcz"

W "Ze mną tańcz" artystka opowiada historię równoległego świata, pełnego magii i niedopowiedzeń, któremu wszyscy ulegamy w dobie internetu. A może to właśnie ten świat, w którym w przyszłości wszyscy będziemy żyli?

 

Jak mówi Sarsa: - "Ze mną tańcz" otwiera portal i zabiera nas w podróż — tym razem do magicznego lasu, gdzie drzewa mają aury, czas i przestrzeń wiruje, wszystko jest ze sobą połączone. Utwór opowiada o transcendentnej wizji braku przypadków, o tym, że każdy napotkany człowiek, zdarzenie w naszym życiu jest częścią scenariusza, który sami sobie napisaliśmy. Ważne jest tu i teraz — bo w 'tu i teraz' rozgrywa się cała akcja naszego życia. I chociaż ta chwila, tak ulotna i niewierna, zaraz przeminie — to zapraszam Was do tańca i cieszenia się tą chwilą, skoro już ją dla siebie mamy!

Pierwszym singlem zwiastującym nadchodzącą płytę Sarsy był magiczny utwór "Przyspieszam", czyli intymna opowieść o "przebudzeniu", która porusza autentycznością. Artystka inspiracji szukała w naturze, częste leśne spacery pozwoliły jej zwrócić się do siebie. Widać to dokładnie w pięknym animowanym teledysku.

Sarsa to nie tylko wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ale przede wszystkim nietuzinkowa osobowość, której twórczość niezmiennie wyróżnia się na polskim rynku muzycznym. Teledyski do jej utworów mają ponad 200 milionów wyświetleń. Od czasu platynowego debiutu z albumem "Zapomnij mi" jej utwory wciąż otrzymują nagrody za sprzedaż i odsłuchania — jej ostatnie single pokryły się potrójną platyną („Zakryj") i podwójną platyną („Tęskno mi").

Więcej o: