Open'er Festival znacząco podnosi ceny biletów. M.in. przez wysoką inflację

Festiwalowiczki i festiwalowicze, którzy szykują się na przyszłoroczny Open'er Festival, ale jeszcze nie mają biletów, muszą albo się pospieszyć, albo przygotować większą sumę. Organizator poinformował, że od 3 listopada wzrosną ceny biletów na koncerty.

W oświadczeniu organizatora można przeczytać:

Informujemy, że w związku z ogromnym wzrostem kosztów organizacji wydarzeń, w tym festiwali, a także bardzo wysoką inflacją, jesteśmy zmuszeni zmienić ceny biletów i karnetów festiwalowych na rok 2022 (nie zmieniały się one od 1 lipca 2020).

Droższe bilety na Open'er Festival 2022. Jakie ceny?

W przypadku wszystkich biletów zakupionych do 3 listopada, a także wszystkich biletów z edycji 2020 i 2021, których zachowanie potwierdzono, ceny nie ulegają zmianie. Ci, którzy po tym terminie zdecydują się jechać do Gdyni na koncerty, zapłacą więcej. Ile?

Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

Nowe stawki wyglądają tak: za karnet na cztery dni zapłacimy 699 zł (z polem namiotowym: 819 zł, karnety weekendowe (piątek-sobota) to wydatek 499 zł (z polem namiotowym: 589 zł), natomiast bilety jednodniowe kosztują 349 zł. W 2020 roku, kiedy festiwal musiał zostać odwołany, trzeba było zapłacić odpowiedni: za czterodniowy karnet 649 zł (z polem: 749 zł), za weekendowy 459 zł (z polem: 529 zł), a za bilety jednodniowe - 315 zł.

Więcej informacji kulturalnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wśród artystów, którzy mają zagrać w przyszłym roku na festiwalu, są m.in. Dua Lipa, Imagine Dragons, Jessie Ware, The Chemical Brothers, Destroyer, Martin Garrix i Moses Sumney. Open'er Festival 2022 jest zaplanowany w terminie 29 czerwca - 2 lipca przyszłego roku.

W 2020 roku impreza w ogóle się nie odbyła, a w tym - także ze względu na pandemię - organizatorzy zrezygnowali z festiwalu w dotychczasowej formie i zastąpili go cyklem wakacyjnych koncertów Open'er Park.