"Mama zawsze mówiła" - Czesław Mozil wraca z nowym klipem. Będzie płyta

"Mama zawsze mówiła" to pierwszy singiel i teledysk z płyty Czesława Mozila zatytułowanej "#IDEOLOGIAMOZILA". Rytmy mogą niektórych zaskoczyć. Reżyserem teledysku jest Maciej Szupica. Premiera płyty jest zaplanowana na 26 listopada 2021 roku.

Tak o piosence mówi Czesław Mozil:

"Mama zawsze mówiła" to piosenka o poszukiwaniu swoich korzeni. Tym bardziej, że jest to pierwszy klip od wielu lat i cieszę się, że mogłem oddać totalną kontrolę i stery reżyserskie mojemu dobremu koledze i artyście Maciejowi Szupicy. Płyta '#IDEOLOGIAMOZILA' jest jak soundtrack do mojego życia i tym bardziej "Mama zawsze mówiła" jest idealnym singlem, który otwiera tą podróż.

Czesław Mozil znów nagrywa. Zobacz teledysk do utworu "Mama zawsze mówiła"

Trzeba przyznać, że brzmienie płyty, nowoczesne, a jednocześnie mocno estetycznie osadzone w elektronice z lat 80., mogą zaskoczyć niektórych fanów Mozila:

 

Więcej muzycznych newsów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"#IDEOLOGIAMOZILA" to album bardzo osobisty, zbiór obserwacji świata, ale i najbliższego otoczenia. To zamknięty w 11 piosenkach manifest ważnych dla Czesława Mozila spraw i wartości, które podzielają również obecni na płycie goście. Piosenka "Z miłości" opowiada o przemocy domowej, Hania Rani subtelnie zagrała tutaj na najgłębszych emocjach. "To nasze coś" to świadoma decyzja nieposiadania dzieci, a "Dzień, w którym uśmiech znikł" to opowieść o ogromnej odpowiedzialności, jaka w tej chwili ciąży na naszym społeczeństwie. Michał Sławecki, światowej klasy kontratenor, podjął się zaśpiewania partii oprawcy, czego efekt jest zniewalający. Stanisław Soyka w "Pan tu nie stał" zgodził się zostać przedstawicielem pokolenia, które nie chce zrozumieć młodszej generacji, a Czadoman w "Autorytecie" pięknie wyśpiewał hymn o wszystkich "nieomylnych" krytykach muzycznych.

Zobacz wideo Co zrobić, by wygrać Eurowizję? Analizujemy sympatie widzów na podstawie przykładów z zeszłych lat

Jak mówi Czesław Mozil:

"#IDEOLOGIAMOZILA" to także płyta, która jest moją osobistą walką z kompleksem pisania po polsku. To pierwsza płyta, do której teksty napisałem w większości samodzielnie. Jako emigrant, wychowany na duńskiej ziemi, zawsze odczuwałem tremę pisząc po polsku. Tym razem podjąłem tę walkę z własnymi strachami, co było jak katharsis. Mam 42 lata, jestem wykształconym muzykiem, z dyplomem Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, ale przede wszystkim jestem prostym grajkiem, który kocha stać na scenie.

Za produkcję albumu odpowiada znany i ceniony w świecie hip-hopu Matheo, wokale nagrał i zmiksował Marcin Bors. Poprzedni album studyjny Mozil nagrał w 2018 roku.

Więcej o: