"Czy ten gość z Jeden Osiem L już zapomniał?". Raper zdradza, jak zakończyła się miłość z piosenki

"Ile dałbym, by zapomnieć Cię / Wszystkie chwile te, które są na nie/ Bo chcę (bo chcę)/ Nie myśleć o tym już / Zdmuchnąć wszystkie wspomnienia niczym zaległy kurz" - śpiewaliśmy w 2003 roku, kiedy hip-hopowa piosenka "Jak zapomnieć" grupy Jeden Osiem L szturmowała wszystkie możliwe listy przebojów. Nośny refren utworu sprawił, że kawałek jest pamiętany do dziś. A po latach poznaliśmy nareszcie zakończenie romansu, o którym z takim przejęciem rapowali autorzy.

Grupa Jeden Osiem L założona została jeszcze w 1998 roku. Na samym początku w jej składzie byli Marcin "Siwy" Siwek i Łukasz Wółkiewicz. Ekipa największe triumfy święciła na przełomie 2003 i 2004 roku, kiedy na rynku ukazała się jej pierwsza legalna, a zatem i debiutancka płyta "Wiedoteka".

Zobacz wideo Za Krzysztofem Krawczykiem będziemy tęsknić wszyscy. Piosenki niektórych twórców nigdy się nie starzeją

"Czy ten gość z Jeden Osiem L już zapomniał?". Raper odpowiada

To na tym krążku, który uzyskał status złotej płyty i sprzedał się w liczbie 57 tysięcy egzemplarzy, znalazła się pamiętna piosenka "Jak zapomnieć", której słowa opowiadały o trudnej miłości pomiędzy kobietą i mężczyzną.

>>> WIĘCEJ CIEKAWYCH INFORMACJI NA GAZETA.PL<<<

Za tekst i jego wykonanie odpowiedzialny jest Łukasz Wółkiewicz, a za kompozycję podkładu muzycznego Krzysztof "Tofson" Bączek. Nie ma co ukrywać, słowa są ciągle niezwykle chwytliwe, a dodatkowego uroku rzewnej opowieści, z którą wiele osób może się niewątpliwie utożsamić, nadaje trwający kilkanaście sekund motyw fortepianowy zapożyczony z piosenki "Overcome" amerykańskiego zespołu Live.

 

Choć w środowisku Jeden Osiem L zbierało bęcki za spłycanie przekazu muzyki hip-hopowej oraz komercjalizację, to nie da się zaprzeczyć, że grupa zapisała się w pamięci słuchaczy. Na tyle skutecznie, że kiedy dziennikarka Justyna Suchecka spotkała się z uczniami, żeby porozmawiać o swojej książce "Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat", a także o edukacji dostała pytanie właśnie odnośnie tego utworu:

Pośród uczniowskich pytań o „Young Power", dziennikarstwo, edukację, tvn24, moje ulubione z dziś: czy ten gość z Jeden Osiem L już zapomniał? Też bym chciała wiedzieć!

Panowie z Jeden Osiem L są czujnymi obserwatorami mediów społecznościowych i pod postem Sucheckiej umieścili odpowiedź na to pytanie. Jak się okazuje, podmiotowi lirycznemu nie udało się zapomnieć o kobiecie, która złamała mu serce:

Nie udało się zapomnieć, ale udało się poślubić.

Komentarz wzbudził duże zainteresowanie - w niecałą dobę zebrał ponad tysiąc reakcji, a o całej historii poinformował m.in. satyryczny profil Make Life Harder.

Więcej o: