Krzysztof Zalewski zagra trasę MTV Unplugged. Rusza sprzedaż biletów

Krzysztof Zalewski nagrał w tym roku akustyczny koncert w ramach kultowej serii MTV Unplugged, co na żywo oglądać mogła tylko garstka wybranych widzów. Teraz wielbiciele muzyka będą sami mogli usłyszeć, jak Zalewski radzi sobie "bez prądu" - w listopadzie zaczyna się sprzedaż biletów na trasę promującą wydawnictwo.

Krzysztof Zalewski lubi ambitne wyzwania. Wystarczy wspomnieć jego solo acty - koncerty, które grał bez wsparcia zespołu, samodzielnie obsługując wszystkie instrumenty. Trzeba porównywalnej odwagi, by zmierzyć się z formatem MTV Unplugged. Pod tym szyldem zarejestrowano przecież wiele co najmniej legendarnych koncertów - wystarczy wspomnieć chociażby o słynnym występie Nirvany. Taki występ to dla artystów trudny test. Ich piosenki muszą się obronić w nowych aranżacjach: bez prądu, bez nadmiaru efektów, właściwie nagie.

Zobacz wideo Inspiracja czy ciężka praca, czyli skąd biorą się najlepsze pomysły. Wywiad z Krzysztofem Zalewskim [Popkultura Extra]

Krzysztof Zalewski wyruszy w trasę MTV Unplugged

MTV Unplugged Zalewskiego to występ w stu procentach akustyczny, bo muzyk podszedł do zadania równie rzetelnie jak Paul McCartney w 1991 r. Nowe brzmienie jego muzyki dopełnia nieobecna wcześniej na koncertach Zalewskiego bardzo efektowna sekcja dęta.

>>>Więcej informacji na stronie Gazeta.pl<<<

To niby koncert bez prądu, ale jest pełen mocy w każdej sekundzie: od zaczynającej cały występ piosenki "Her Majesty" z płyty "Zelig", przez piosenki z najnowszego albumu "Zabawa", aż po uwielbianą przez słuchaczy "Miłość Miłość" na finał. Dodajmy, że z okazji koncertu Zalewski napisał nową piosenkę "Ptaki" - to jego apel, by wznieść się ponad podziały. Premierowo ukazał się właśnie także kolejny teledysk z tego koncertu. To cover piosenki "Romanca Cherubina" w oryginale wykonanej przez Czesława Niemena i Wandę Warską. Na scenie Krzysztofowi towarzyszyły Natalia i Paulina Przybysz oraz wybitny wibrafonista Miłosz Pękała.

 

Krzysztof Zalewski w marcu i kwietniu 2022 roku zagra 16 koncertów z akustycznymi wersjami swoich największych przebojów. Odwiedzi takie miasta jak Gdańsk, Szczecin, Bielsko-Biała, Zabrze, Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań, Warszawa czy Łódź. Przedsprzedaż biletów na trasę koncertową Zalewski MTV Unplugged rusza już 4 listopada.

Przedsprzedaż biletów rozpoczęła się 4 listopada o godzinie 12 i potrwa do 23.59 lub do wyczerpania puli. Dostępne tego dnia bilety będą mogli zakupić jedynie klienci eBilet i Allegro posiadający usługę Allegro SMART! pod tym linkiem.Dla wszystkich słuchaczy bilety będą dostępne od 5 listopada wyłącznie w bileterii eBilet. Do końca listopada można kupić bilet w wersji specjalnej poszerzonej o unikatowy, koncertowy t-shirt.

Więcej o: