USA. Wybuch paniki na festiwalu muzycznym. Nie żyje 8 osób, wielu rannych

Co najmniej osiem osób zginęło, a wiele innych zostało rannych w piątek wieczorem podczas festiwalu Astroworld w Houston - podaje Reuters, powołując się na lokalne media. Na widowni wybuchła panika.
Zobacz wideo 1991. Najważniejszy rok w historii muzyki? [Popkultura Extra]

Do zdarzenia doszło około godz. 21:00 czasu lokalnego. Jak informują służby, pod sceną, pod którą było przynajmniej 50 tys. osób, doszło do wybuchu paniki. Tłum zaczął napierać, ludzie się przewracali, niektórzy zostali stratowani. Według wstępnych informacji zginęło co najmniej osiem osób, jednak zaczynają się pojawiać informacje, że ofiar śmiertelnych może być więcej.

Na razie nie wiadomo, co dokładnie się wydarzyło i co było powodem wybuchu paniki. Służby podkreślają, że jest wiele hipotez.

Dorothea 'Coco' Fletcher jako Tina Turner Tina Turner przez plakat pozywa organizatora koncertów z jej piosenkami

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Wybuch paniki na festiwalu muzycznym

Impreza została przerwana. Trwa akcja ratunkowa. Na miejscu poza strażą pożarną i karetkami pogotowia pojawiła się również policja. Niektórzy z uczestników wydarzenia zostali zatrzymani.

Astroworld to coroczny festiwal muzyczny w Houston. Organizowany jest przez rapera Travisa Scotta od 2018 roku. Tegoroczna edycja miała potrwać od piątku do soboty.

Kristen Stewart na premierze 'Spencer' w Los Angeles Od dziewczyny wampira do królowej ludzkich serc. Kristen Stewart: Dotarłam do zupełnie nowej pewności siebie

Więcej o: