Natalia Kukulska i Kayah wspólnie sięgają po Chopina. Ich duet "Pod powieką" zachwyca

Tych artystek nie trzeba przedstawiać nikomu. Debiutowały w latach 90. i od tego czasu pozostają najbardziej popularnymi wokalistkami w kraju. Teraz śpiewają razem - Natalia Kukulska i Kayah właśnie nagrały wspólnie utwór "Pod powieką", czyli preludium e-moll Fryderyka Chopina w opracowaniu symfonicznym Pawła Tomaszewskiego. Emocjonalna historia zawarta w tekście napisanym przez Kayah znalazła odbicie w poruszającym teledysku, który wyreżyserowała Olga Czyżykiewicz.

Rok 2020 przyniósł polskiej fonografii, jeden z najważniejszych projektów muzycznych ostatnich lat. Płyta "Czułe struny" zawiera wybrane dzieła Fryderyka Chopina, które po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Do napisania jednego z nich Natalia zaprosiła Kayah. Na tym współpraca jednak się nie zakończyła.

Zobacz wideo Popkultura odc. 90

Natalia Kukulska i Kayah w wyjątkowym duecie. "Emocjonalna, pełna dramatyzmu opowieść"

Niekwestionowany sukces wydawnictwa nagrodzonego najpierw Złotą, a następnie Platynową Płytą otworzył kolejny rozdział, którego efektem jest reedycja albumu. Specjalne wydanie "Czułych strun" wzbogacone zostało o kolejny krążek, na którym w duecie z Natalią usłyszymy wspaniałych artystów: Kayah, Jakuba Józefa Orlińskiego oraz Matta Duska. Na albumie usłyszeć można będzie anglojęzyczne wersje pięciu utworów.

W sieci zadebiutował singiel oraz teledysk promujący nową edycję "Czułych strun". Data premiery singla, jak i teledysku jest nieprzypadkowa. 5 listopada przypadają urodziny Kayah, która nie po raz pierwszy w tym dniu zaskoczyła swoich fanów muzycznym prezentem. - Okolice moich urodzin to często niespodzianka muzyczna dla Was! Kocham w tym dniu każdą szansę podzielenia się z wami cząstką swojej wrażliwości - wspomina Kayah. - Dokładnie 5 lat temu wydałam płytę "Gdy pada śnieg". 5 listopada miały swoje premiery płyty: "Kamień" i "Transoriental Orchestra". I tym razem w dniu urodzin podzielę się z wami cząstką siebie. A wszystko za sprawą Natalii Kukulskiej, która nie tylko namówiła mnie, bym napisała dla niej tekst do preludium Chopina, ale także do tego wszystkiego zaprosiła mnie, byśmy wykonały ten utwór wspólnie! 

Reżyserka klipu - Olga Czyżykiewicz - stworzyła uniwersalny, pełen symboli obraz, w którym zawarła spektrum emocji, z jakim mierzy się wielu z nas na różnych etapach życia. Przesłanie klipu wzmacnia dodatkowo ekspresyjny taniec w wykonaniu Womanifesto.

 
Cieszę się, że album "Czułe struny" będzie miał drugą odsłonę. Wszyscy zaproszeni goście to dla mnie artyści nietuzinkowi, których wrażliwość dodała nowych, pięknych kolorów. Utwór "Pod powieką" z tekstem i udziałem wspaniałej Kayah to emocjonalna, pełna głębi i dramatyzmu opowieść, z którą zidentyfikuje się zapewne niejedna kobieta, mająca nadszarpnięte poczucie własnej wartości. Choć utwór i jego przesłanie ma charakter osobisty, to jego treść jest uniwersalna i wywołuje duże wzruszenie. Jestem bardzo wdzięczna Kasi za to spotkanie na płaszczyźnie muzycznej i ludzkiej

- mówi Natalia Kukulska. 

Premiera dwupłytowej edycji specjalnej "Czułych strun", która trafiła właśnie do przedsprzedaży, zaplanowana została na 26 listopada.

Więcej o: