Jak brzmią tweety Krystyny Pawłowicz w piosence? Posłuchajcie ich w wykonaniu Pawła Kielera

Rok temu Paweł Kieler podbił serca internautów filmikiem "Gdyby Wiadomości były piosenką", w którym z uczuciem wyśpiewuje paski z "Wiadomości" TVP. Za nowe źródło inspiracji obrał sobie profil Krystyny Pawłowicz na Twitterze. "Zastanawiałem się, co by pomyślała osoba, która znalazłaby mojego laptopa (...) i zobaczyłaby folder 100 screenów z tweetami Krystyny Pawłowicz" - pisze Kieler w komentarzu do swojej nowej kompozycji.

"Dziś młodzi, sprawni mężczyźni uciekają, zamiast bronić swej ziemi, swych domów, swych kobiet..." - tak wzniosłym zdaniem rozpoczyna się "Piosenka z tweetów Krystyny Pawłowicz", którą w czwartek udostępnił na YouTube Paweł Kieler. Autor utworu na podstawie pasków z "Wiadomości" TVP po raz kolejny zachwycił internautów.

Zobacz wideo Pawłowicz do Śmiszka: Zdaje się, że pan dzięki mnie nie obronił doktoratu

Więcej treści kulturalnych i rozrywkowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

"Orle skrzydła uskrzydliły moją głowę", czyli zaśpiewane tweety Krystyny Pawłowicz

Kieler, który na Instagramie pisze o sobie "powiedzmy, że muzyk", dokładnie rok temu udostępnił w sieci filmik "Gdyby Wiadomości były piosenką". Po "Wiadomościach" gitarzysta brał jeszcze na warsztat m.in. "Pytanie na śniadanie" TVP, "Szkło kontaktowe" TVN24, "Dzień dobry TVN" i paski informacyjne z programów TVP Info. Pod koniec 2020 roku Kieler przygotował też utwór na podstawie wpisów polskich polityków z Twittera — teraz nadszedł czas, by skupić się na jednej z bohaterek tego wideo, czyli na Krystynie Pawłowicz.

 

W tekście piosenki, która — jak podkreśla Kieler na samym wstępie — "ma charakter humorystyczno-rozrywkowy", znajdziemy takie kwiatki jak np.: "orle skrzydła uskrzydliły moją głowę", "satanistyczna tęcza", "jak byłam Murzynką, to też tak zwyciężałam" oraz "nie byłoby Polski bez Ojca Dyrektora". 

 

Pod filmikiem, który do południa w sobotę zgromadził ponad 150 tys. wyświetleń, pojawia się wiele zachwytów. Na komentarz "Mam nadzieję, że ten research nie odbił się negatywnie na Twoim zdrowiu psychicznym" Kieler odpowiedział: "Nie, chociaż zastanawiałem się, co by pomyślała osoba, która znalazłaby mojego laptopa (np. gdybym zgubił) i zobaczyłaby folder 100 screenów z tweetami Krystyny Pawłowicz". Widzowie i słuchacze docenili też m.in. fragment teledysku, w którym Kieler przymierza się do symbolicznego zjedzenia sałatki. W komentarzach pojawiają się sugestie, żeby kolejny osobny utwór poświęcić tweetom Janusza Piechocińskiego — według jednego z internautów można nimi obdzielić "całą dyskografię".

Pierwszy hit Kielera inspirowany "Wiadomościami" TVP do dzisiaj liczy sobie blisko trzy miliony obejrzeń. 

 
Więcej o: