Travis Scott opłaci pogrzeby osób, które zginęły na jego koncercie

Raper Travis Scott zdecydował się zapłacić za pogrzeby ośmiu osób, które zginęły podczas jego koncertu na festiwalu Astroworld. Zadeklarował także, że pomoże zdobyć darmowy dostęp do pomocy psychologicznej ofiarom tragedii.

Piątkowy koncert Travisa Scotta w ramach festiwalu Astroworld w Houston miał tragiczny finał. Na występie rapera zebrała się publiczność licząca około 50 tysięcy osób, a już na początku pierwszej piosenki tłum tak się ścieśnił, że nie dało się z niego uciec. Ludzie zaczęli się wywracać i dusić, wybuchł niemożliwy do opanowania chaos. W wyniku stratowania zginęło osiem osób - ofiary miały od 14 do 27 lat. Poza tym 25 osób trafiło do szpitala; kilkanaście z nich miało zatrzymanie akcji serca.

Zobacz wideo "Travis Scott: Mamo, potrafię latać" - zwiastun

Travis Scott zapłaci za pogrzeby ofiar jego koncertu

Przedstawiciele rapera przekazali prasie oświadczenie, w którym poinformowali, że Scott zdecydował się pokryć wszystkie koszty pogrzebów osób, które zginęły podczas jego koncertu. Poza tym nawiąże współpracę z platformą BetterHelp, by umożliwić wszystkim poszkodowanym podczas festiwalu ofiarom i ich rodzinom bezpłatną pomoc psychologiczną.

"Travis pozostaje w aktywnym kontakcie z władzami miasta Houston, policją i ratownikami, by z szacunkiem i odpowiednio delikatnie skontaktować się z uczestnikami tragedii i ich rodzinami. To tylko pierwsze z wielu kroków, które Travis planuje w ramach swojej obietnicy, by wspomóc ofiary w procesie przechodzenia żałoby i powrotu do zdrowia" - przekazano w piśmie.

>>> Więcej informacji o najważniejszych wydarzeniach na stronie głównej Gazeta.pl<<<

CNN relacjonuje, że organizatorzy festiwalu Astroworld zwrócą nabywcom biletów ich pełną cenę - zarówno osobom, które były obecne na wydarzeniu w piątek, jak i tym, którzy mieli wejściówki na odwołane następnego dnia koncerty.

Travis Scott odwołał zaplanowany na nadchodzący weekend występ podczas Day N Vegas Festival. Jak podaje "Variety", jest zbyt "strapiony, żeby występować". Po piątkowej tragedii w pierwszym oficjalnym oświadczeniu pisał, że jest "całkowicie załamany tym, co się stało ubiegłej nocy" oraz podkreślał: "Modlę się za rodziny i za wszystkich tych, których dotknęły wydarzenia na Astroworld". Jego partnerka Kylie Jenner także była obecna na festiwalu i w osobnym komunikacie przekazała: "Chcę jasno podkreślić, że nie wiedzieliśmy o ofiarach śmiertelnych aż do momentu, kiedy po koncercie pojawiły się doniesienia prasowe. Gdybyśmy mieli świadomość powagi sytuacji, za nic w świecie nie gralibyśmy dalej".

Travis Scott wystąpił na Astroworld Festival w Houston, gdzie doszło do tragicznych wydarzeń Travis Scott po tragedii na festiwalu Astroworld: Nie zdawałem sobie sprawy z powagi sytuacji

Uczestnicy koncertu zarzucali obsłudze festiwalu, że bezskutecznie próbowali zwrócić ich uwagę, by przerwali koncert. Scott na scenie pojawił się około godziny 21, a pierwsze doniesienia o rannych osobach pojawiły się mniej więcej o 21:30 - raper grał jeszcze chwilę po godzinie 22. Przerwał występ, dopiero kiedy pojawiła się wjeżdżająca w tłum karetka.

Lokalna policja prowadzi w tej sprawie śledztwo. Specjaliści analizują nagrania z festiwalu i przepytują świadków, by znaleźć przyczynę tragedii. Chcą wyśledzić, jak doszło do tego, że tłum zaczął tak gwałtownie napierać w stronę sceny, a także ustalić, dlaczego uczestnicy nie mieli żadnej drogi ucieczki.

Tymczasem na stronie change.org pojawiła się petycja, w której wnioskuje się, by Travis Scott został usunięty ze składu wykonawców na festiwalu Coachella 2022. Ze współpracy z raperem miały się wycofać już firmy Epic Games i Sony, podobno Nike rozważa ten sam krok.

Więcej o: