Koncert Travisa Scotta. Kolejna, dziewiąta ofiara to 22-letnia studentka. Zmarła w wyniku obrażeń

Koncert rapera Travisa Scotta na festiwalu Astroworld w Teksasie skończył się tragicznie. W wyniku naporu na scenę i paniki zginęło osiem osób. W piątek poinformowano o dziewiątej ofierze, która zmarła w szpitalu z powodu odniesionych obrażeń. Istnieje podejrzenie, że ktoś celowo doprowadził do sytuacji w Houston, podając nieświadomym uczestnikom środki odurzające.
Zobacz wideo "Travis Scott: Mamo, potrafię latać" - zwiastun

Koncert Travisa Scotta, który odbył się 5 listopada, był koncertem inaugurującym festiwal muzyczny Astoworld i jednocześnie wielką tragedią. Jej przyczyną stał się napierający na scenę tłum. Fani rapera, jak w efekcie domina, zaczęli tratować się nawzajem, a chaos doprowadził do zbiorowej paniki. 11 uczestników trafiło do szpitala z powodu zatrzymania akcji serca, osiem osób zmarło, a kilkaset zostało rannych. W piątek (12 listopada) świat obiegła informacja o dziewiątej śmiertelnej ofierze, 22-letniej studentce Bharti Shahani. Wydarzeniami z koncertu zajmuje się wydział zabójstw oraz wydział narkotykowy.

Więcej aktualnych informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Koncert Travisa Scotta. Trwa śledztwo. Czy ktoś celowo podał narkotyk?

Z doniesień uczestników wydarzenia wynika, że nie było drogi ucieczki, gdy podczas koncertu sytuacja się zaogniła, ani reakcji na wołanie tłumu o pomoc, a panika jedynie spotęgowała impas. Koncert trwał i nie został przerwany. Co gorsza, w mediach społecznościowych pojawił się również filmik, na którym widać, że kilku fanom udało się dostać na platformę operatora kamery. Kamerzysta nie zareagował na prośby tych osób, tylko próbował zepchnąć je z powrotem.

Trwa śledztwo. Funkcjonariusze analizują nagrania oraz przepytują świadków. Szukają przyczyny tragedii i odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie było żadnej drogi ucieczki. - Gdyby nie zapakowali nas między barierki z trzech stron, być może nie doszłoby do tego - skomentował kuzyn zmarłej studentki Mohit Bellani, którego cytuje Houston Chronicle.

Ponadto kilkoro uczestników festiwalu zostało poddanych leczeniu po przedawkowaniu narkotyków. Czy ktoś celowo podawał środki odurzające? - Mamy raport oficera, z którego wynika, że podczas próby zatrzymania obywatela poczuł ukłucie w kark, stracił przytomność. Kiedy go zbadano, personel medyczny rzeczywiście dostrzegł ślad wkłucia - powiedział szef lokalnej policji w Houston Troy Finner.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie Lublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Travis Scott zaoferował pomoc poszkodowanym i rodzinom ofiar

Jak pisaliśmy, raper zdecydował się zapłacić za pogrzeby osób, które zginęły podczas jego koncertu na festiwalu Astroworld. Zadeklarował również, że pomoże zdobyć darmowy dostęp do pomocy psychologicznej pozostałym ofiarom. Podziękował policji i służbom ratunkowym.

Koncert zespołu Rammstein Czego potrzebuje Rammstein, by zagrać koncert? Na początek 400 pracowników

Więcej o: