Dawid Podsiadło zapowiada pierwszy w karierze album live. Premiera już na początku grudnia

Gratka dla fanów Dawida Podsiadło - artysta po raz pierwszy w swojej karierze opublikuje album koncertowy. Będzie on zapisem wykonań z trasy "Leśna Muzyka", która po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa zakończyła się w tym roku. Premierę płyty zapowiedziano na 3 grudnia.

Bilety na "Leśną Muzykę" zostały wyprzedane w kilka minut, a koncerty były zagrane w składzie rozbudowanym o sekcję dętą. Pierwotnie trasa, która rozpoczęła się wiosną 2020 roku, miała trwać 6 miesięcy, jednak przez przerwę wymuszoną pandemią koronawirusa zakończyła się dopiero latem 2021 roku. W trakcie 17 miesięcy Dawid Podsiadło zagrał 57 koncertów, odwiedzając 16 miast.

Zobacz wideo Relacja z koncertu Męskie Granie w Warszawie

Żywa "Leśna Muzyka" na płycie. Wraz z Podsiadło usłyszymy Ralpha Kaminskiego

Podczas występów w ramach "Leśnej Muzyki" Dawid Podsiadło prężnie wykorzystywał szansę, by nagłaśniać kwestie proekologiczne — zaczęło się od samej "leśnej" scenografii, która została zbudowana za pomocą plastikowych odpadków. Miało to na celu uświadomienie fanom, że jeśli nie zaczniemy dbać o nasze środowisko, niedługo tak właśnie mogą wyglądać nasze lasy.

Przygotowując tę trasę koncertową, mieliśmy wizję zielonej, liściastej i leśnej oprawy. Szybko jednak uświadomiliśmy sobie, że nasza romantyczna wizja często odbiega od rzeczywistości i wystarczy krótki spacer po lesie, by dostrzec sterty śmieci i inne ślady szkodliwej działalności nieodpowiedzialnych ludzi. Przewrotnie postanowiliśmy więc, że nasza "Leśna Muzyka" będzie miała łyse i uschnięte drzewa, wykonane z pozyskanych z recyclingu plastikowych butelek, jako obraz postępującej degradacji przyrody i środowiska naturalnego

- mówi Dawid Podsiadło.

Mateusz Dopieralski - Vito Bambino "Na początku myślałem, że "Ale jazz!" jest za słodki. A potem w pokoju usiadł Podsiadło"

Premiera płyty zaplanowana jest na 3 grudnia, a fani, którzy brali udział w koncertach, mogą zamówić wyjątkową, limitowaną edycję z dodatkowymi utworami. Szczegóły zamówienia wersji limitowanej posiadacze biletów mogą znaleźć na skrzynkach mailowych w wiadomości od serwisu eBilet. Tracklista "Leśnej Muzyki" prezentuje się następująco:

 1. Intro/Bela - Live
 2. Matylda - Live
 3. No - Live
 4. Forest - Live
 5. W Dobrą Stronę - Live
 6. Kosmiczne Energie feat. Ralph Kaminski - Live
 7. Małomiasteczkowy - Live
 8. Trofea - Live
 9. Pastempomat - Live
 10. No Part II/LIS - Live
 11. Nie Kłami - Live
 12. Nieznajomy - Live
Więcej o: