Krystian Ochman wydał debiutancką płytę. Tytuł? Po prostu "Ochman"

Zwycięzca 11. edycji "The Voice of Poland" oraz 58. KFPP w Opolu na szczęście nie kazał na nią zbyt długo czekać. Niespełna rok po wydaniu swojego pierwszego singla Ochman prezentuje płytę, na której znalazło się 11 utworów. Nie mogło zabraknąć na niej takich singli jak "Światłocienie", "Wielkie tytuły", czy "Prometeusz".

Uczestnictwo Krystiana Ochmana w telewizyjnym show zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez widzów. Ochman nazywany był objawieniem i fenomenem, a jego pierwszy autorski utwór "Światłocienie" typowany był jako jeden z najlepszych debiutanckich singli laureatów "The Voice of Poland". Piosenka zanotowała aż 300 tys. streamów w tydzień i zadebiutowała na Top 200 Spotify. Singiel osiągnął status złotej płyty.

Zobacz wideo Wywiad z Krystianem Ochmanem, zwycięzcą "Voice of Poland"

Krystian Ochman z długogrającym debiutem. Na tę płytę czekało wielu fanów

Drugi singiel „Wielkie tytuły" znalazł się na pierwszym miejscu na karcie na czasie YouTube. Również na KNC znalazły się kolejne cztery single z teledyskami. Krystian z utworem "Prometeusz" wygrał 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w koncercie Premier oraz jako pierwszy polski wokalista wziął udział w The Circle Sessions, gdzie zaprezentował na żywo dwa utwory "Lights In The Dark" oraz "Ten sam ja". Wszystkie piosenki trafiły na wyczekiwaną płytę "Ochman", gdzie oprócz Krystiana usłyszymy tylko jednego gościa - rapera Aviego.

 

Ochman urodził się i wychował w USA, niedaleko Waszyngtonu. Jego rodzice wyjechali do Stanów na studia i do pracy jeszcze w czasach komunizmu. Przełomowym momentem w życiu Krystiana było zagranie roli księcia w licealnym przedstawieniu. Gdy dziadek wysłuchał jego występu, zasugerował pomysł podjęcia studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach. Krystian jest wnukiem słynnego polskiego tenora Wiesława Ochmana. Oprócz tego, że ma niezwykłe zdolności wokalne, Ochman jest również instrumentalistą. Gra na fortepianie i trąbce oraz aktywnie uczestniczy w procesie twórczym podczas produkcji swojego materiału muzycznego.

Więcej o: