Sting zaprasza do odsłuchania albumu "The Bridge". "Wszyscy gdzieś utknęliśmy. Potrzebujemy mostu"

- Piosenki na "The Bridge" są pomiędzy miejscami, stanami umysłu, życiem i śmiercią, relacjami. Pomiędzy pandemiami i epokami - politycznymi, społecznymi i psychologicznymi. Wszyscy utknęliśmy w trakcie jakiegoś etapu. Potrzebujemy mostu - opowiada Sting o swojej najnowszej płycie. Pierwszy od pięciu lat materiał z nowymi utworami autorstwa samego artysty ukazał się 19 listopada.

W opisie wydawcy najnowszego albumu Stinga czytamy: "'The Bridge' reprezentuje trwałe i stale ewoluujące połączenie między ideami, kulturami, kontynentami, a nawet brzegami rzeki. To także spojrzenie w przeszłość – Sting rozmyśla nad swoją muzyką oraz miejscami, które go stworzyły i które są osadzone w jego DNA". 

Zobacz wideo Popkultura, odc. 91

Sting i liczne źródłe inspiracji na albumie "The Bridge"

"The Bridge" to m.in. pop-rockowe "Rushing Water", utrzymane w indie-popowej stylistyce "If It’s Love", elektroniczna ballada "Loving You", romantyczne "For Her Love" (które może skojarzyć się z okresem "Fields of Gold") czy wreszcie "The Book of Numbers", "Harmony Road" i "The Bells of St. Thomas" nagrane z prawą i lewą ręką artysty, Dominikiem Millerem.

Album został nagrany ze znakomitymi muzykami – na krążku pojawiają się m.in. Dominic Miller (gitara), Josh Freese (perkusja), Branford Marsalis (saksofon), Manu Katché (perkusja), Martin Kierszenbaum (klawisze), Fred Renaudin (syntezatory), chórki – Melissa Musique, Gene Noble, Jo Lawry, Laila Biali. Sting, pisząc album, miał bardzo szerokie inspiracje: od Cecila Sharpe’a, przez J. Roberta Oppenheimera, aż po historię Nortumbrii czy wyspy Saint Thomas.

Ostatnie studyjne wydawnictwo w dyskografii Stinga, na którym znalazł się nowy materiał to "57th & 9th" z 2016 roku. Wiosną tego roku Sting odświeżył swoją bogatą kolekcję duetów i zgromadził je na płycie "Duets" - znalazły się tam utwory nagrane na przestrzeni całej kariery Stinga z takimi artystami jak Mary J. Blige, Herbie Hancock, Eric Clapton, Annie Lennox, Charles Aznavour, Zucchero, Mylène Farmer, Shaggy, Melody Gardot, Gashi i wielu innych.

Sting Sting odświeża swoją bogatą kolekcję muzycznych współprac. Ukazał się album "Duets"

Więcej o: