Years & Years i Galantis przedstawiają "Sweet Talker". To kolejna zapowiedź płyty "Night Call"

Olly Alexander, lepiej znany jako Years & Years, zaprezentował kolejny singiel z nadchodzącego albumu "Night Call", który ukaże się 7 stycznia 2022 roku. Nowa, energiczna piosenka zatytułowana "Sweet Talker" to efekt współpracy Years & Years z Galantis. Taki duet gwarantuje, że utwór podbije klubowe parkiety, domówki i taneczne playlisty.

"Night Call", nadchodzące wydawnictwo Years & Years, to płyta zrodzona z fantazji, ale nawiązująca do prawdziwych doświadczeń Olly'ego. – Te wszystkie postaci to ja – wyjaśnia artysta, który po raz pierwszy zaprezentuje się w wydaniu solowym.

Zobacz wideo Popkultura odc. 92

Olly Alexander zaprasza na parkiet

"Sweet Talker" opowiada o wszystkich, którzy czarują komplementami, wiele obiecują, ale nigdy nie dotrzymują słowa. Ghosting, czyli zrywanie znajomości bez żadnego ostrzeżenia, to powszechna praktyka we współczesnych romansach, ale Olly nie godzi na taki stan rzeczy, dlatego postanowił opowiedzieć o relacjach, które się popsuły. Oczywiście z odrobiną ironicznego brokatu.

 

Poprzednim singlem zapowiadającym płytę "Night Call" był utwór "Crave" wraz z roztańczonym teledyskiem, w którym Olly’emu towarzyszyła ekipa z serialu "Bo to grzech" ("It’s a Sin").

 

"Night Call" to trzeci album brytyjskiego popowego projektu Years & Years i następca znakomicie ocenionego, sześciokrotnie nominowanego do BRIT „Palo Santo". Płyta z 2018 roku dotarła na szczyt brytyjskiej listy sprzedaży i zgromadziła 4,4 miliarda streamów.

Muzycznie album "Night Call" czerpie z disco z XX wieku oraz pionierów muzyki house jak Sylvester, a także nowej fali disco znanej z płyt "Confessions on a Dancefloor" Madonny, "Fever" Kylie Minogue czy twórczości takich artystów jak SBTRKT i Santigold. – To szyta na miarę beztroska i wspomnienia z ociekających potem nocnych klubów, które znikają nad ranem – tłumaczy Olly. – Tkwiąc zamknięty w czterech ścianach, pisałem o swych fantazjach. 

Więcej o: