ABBA, świąteczny klimat i szczytny cel. "Nie można zlikwidować biedy bez wzmacniania praw kobiet"

ABBA przedstawia świąteczny utwór "Little Things". Cały dochód z singla wesprze Unicef oraz fundację Global Child Protection. "Uważamy, że nie można zlikwidować biedy bez wzmacniania praw kobiet" - czytamy w oświadczeniu, które przygotowali Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid. "Wspieramy Unicef, który chroni dziewczęta przed seksualną przemocą i pomaga im poprzez Global Child Protection Fund. Wiele lat temu zrobiliśmy tak z singlem 'Chiquitita'. Teraz postanowiliśmy dać Unicefowi gwiazdkowy prezent naszą drugą charytatywną piosenką 'Little Things' z albumu 'Voyage'".

"Little Things" opowiada o radości bożonarodzeniowego poranka w gronie rodziny. Piosenka pochodzi z najnowszego albumu grupy "Voyage", który dotarł na 1. miejsce listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. To także najszybciej sprzedająca się w tym roku płyta na Wyspach i 10. longplay zespołu ABBA na szczycie brytyjskiego zestawienia.

Zobacz wideo Popkultura odc. 93

ABBA charytatywnie z piosenką "Little Things"

Utwór "Little Things" ukazuje się wraz z teledyskiem, który wyreżyserowała laureatka Grammy i BRIT, wieloletni fanka zespołu ABBA - Sophie Muller (Gwen Stefani, Annie Lennox, Sade, Beyoncé, Rihanna, Radiohead, Björk). Klip przestawia grupę ambitnych uczniów, którzy dają świąteczny występ, wcielając się w grupę ABBA.

 

Wracając po blisko 40 latach, ABBA wydała w ubiegłym miesiącu album "Voyage", który z miejsca dotarł na szczyt listy sprzedaży w 18 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Australii czy Szwecji. Płyta trafiła również na 2. miejsce Billboard 200. W pierwszym tygodniu od premiery "Voyage" rozszedł się w nakładzie miliona kopii i zgromadził 190 mln streamów. Pochodzący z płyty singiel "I Still Have Faith In You" właśnie został nominowany do Grammy w kategorii Nagranie roku.

W 2022 roku Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid pojawią się jako cyfrowe awatary i razem z 10-osobowym zespołem dadzą jedyne w swoim rodzaju koncerty. Przełomowe, innowacyjne występy odbędą się w specjalnie wybudowanej ABBA Arenie. Hala znajduje się w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie i pomieści 3 tysiące widzów. Podczas show, które rozpoczną się 27 maja 2022 roku, fani usłyszą największe przeboje zespołu oraz dwie piosenki z najnowszej płyty - "I Still Have Faith In You" i "Don’t Shut Me Down".

Za reżyserię koncertu ABBA Voyage odpowiada Baillie Walsh ("Zakochany głupiec", "Być jak James Bond", "Springsteen and I"), a produkcją zajęli się Svana Gisla ("Blackstar/Lazarus" Davida Bowiego, "Beyoncé i Jay Z" dla HBO, "Springsteen and I") oraz Ludvig Andersson ("A potem tańczyliśmy", "In My Head" Yung Leana, "Mamma Mia! Here We Go Again"). 

Więcej o: