János Kóbor nie żyje. Współzałożyciel i wokalista grupy Omega zmarł "po krótkiej chorobie"

W wieku 78 lat zmarł János Kóbor, węgierski wokalista, współzałożyciel i wieloletni członek zespołu Omega. Jak podaje Zeit.de, artysta trafił na początku listopada do szpitala w związku z zakażeniem koronawirusem. Wcześniej w wywiadach zapowiadał, że nie przyjmie szczepionki.

O śmierci Jánosa Kóbora zespół Omega poinformował w poniedziałek w mediach społecznościowych. Członkowie zespołu przekazali, że artysta zmarł "po krótkiej chorobie". Podkreślono, że Kóbor jako "gwiazda muzyki rockowej" jest "uwielbiany przez miliony fanów w kraju i za granicą".

"Brakuje słów, pozostaje cisza. Mecky [taki pseudonim miał muzyk - red.] pozostanie z nami w naszych sercach na zawsze" - czytamy w oświadczeniu zespołu.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Portal Zeit.de podawał, że artysta w listopadzie trafił do szpitala w Budapeszcie w związku z zakażeniem koronawirusem. Wcześniej muzyk deklarował, że nie przyjmie szczepionki, twierdząc, że jego układ odpornościowy jest wystarczająco silny. Omega apelowała do fanów o modlitwę za zdrowie wokalisty.

Zobacz wideo Co mówią niezaszczepione osoby, które przez COVID trafiają do szpitala?

János Kóbor nie żyje. Wokalista Omegi miał 78 lat

Omega zyskała międzynarodową popularność dzięki nagranej w 1969 r. balladzie "Gyöngyhajú lány", znanej w Polsce jako "Dziewczyna o perłowych włosach". Grupa wydała łącznie 17 albumów, które rozeszły się na świecie w liczbie ok. 50 mln egzemplarzy.

 

János Kóbor współtworzył zespół. W Omedze był nie tylko wokalistą, ale również kompozytorem i autorem tekstów. Działał także jako producent muzyczny i inżynier dźwięku.

Artysta zostawił żonę, 14-letnią córkę oraz dorosłego już syna z pierwszego małżeństwa.

Więcej o: