Trójka z lepszym wynikiem? Nic z tych rzeczy, znów najgorzej w historii

W okresie wrzesień-listopad słuchalność radiowej Trójki wyniosła zaledwie 1,6 proc. Najlepiej radzi sobie RMF FM.

W najnowszym badaniu Radio Track, realizowanym przez Kantar, na które powołuje się Press.pl, RMF FM zdobył 30,6 proc. udziału w czasie słuchania (wzrost z 29,1 proc. w analogicznym okresie rok wcześniej). Słuchalność poprawiły też Radio Zet, Radio Eska i Tok FM.

Szkoła Filmowa w ŁodziSzkoła Filmowa w Łodzi. Prokuratura bada sprawę wyjazdu integracyjnego

Słuchalność Trójki spada, Joanna Lichocka komentuje

Jeśli chodzi o Program III Polskiego Radia, w zeszłym roku (wrzesień-listopad) miał słuchalność na poziomie 2,6 proc, teraz to 1,6 proc. Dotychczas Trójka miała najgorszy wynik - 1,7 proc. -w okresie lipiec-wrzesień 2021. Podobnie jak poprzednio, badanie skrytykowała już posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka. "W przyszłym tygodniu złożę wniosek do prezesa UOKiK o kontrolę przeprowadzania tzw. badań słuchalności radiowej. Są podstawy do tego, by podejrzewać zmowę rynkową" - napisała polityczka na Twitterze.

Odwołuje się przy tym do napisanego przez nią tekstu, w którym padają m.in. zarzuty: "Czy może zatem dziwić, że w każdym badaniu Radia Track, czy to na poziomie ogólnopolskim, czy regionalnym miejskim, najlepiej słuchanymi rozgłośniami są: RMF, Zet, Eska i stacje Agory?". 

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W październiku, gdy były publikowane poprzednie badania słuchalności, Rada Programowa Polskiego Radia negatywnie zaopiniowała nową ramówkę Trójki. Nawet Marek Suski z PiS mówił wtedy: "Moim zdaniem ramówka nie gwarantuje poprawy słuchalności". To nie pierwszy taki przypadek, podobną decyzję Rada Programowa podjęła w przypadku ramówki Trójki w kwietniu tego roku. Ta decyzja nie jest jednak wiążąca dla szefów stacji. 

Jason Sudeikis w serialu 'Ted Lasso'Najlepsze seriale i filmy 2021 roku? W TOP 10 AFI wśród seriali aż osiem nowości

Od 1 grudnia Trójka ma nowego szefa. Jest nim Marcin Wąsiewicz, dziennikarz przez wiele lat związany z Radiem Łódź oraz z Telewizją Polsat. To już czwarty redaktor naczelny rozgłośni od momentu afery z listą przebojów w maju 2020 roku, która spowodowała odpływ pracowników i powstanie Radia 357. Wcześniej wielu dziennikarzy, którzy odeszli z Polskiego Radia, stworzyło Radio Nowy Świat.

Więcej o: