Mata szczerze w szczytnym celu: Żadna moja płyta nie powstałaby, gdyby nie pomoc psychologiczna

W piątkowe popołudnie na antenie Radia 357 ruszy kolejna runda licytacji charytatywnych. W tym roku rozgłośnia we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja zbiera fundusze na pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży w Polsce oraz Syrii. Wśród przedmiotów przeznaczonych na aukcję znalazła się poczwórna platynowa płyta Maty za album "Młody Matczak". Raper na Facebooku zachęcił do udziału w licytacji i zaznaczył, że zdrowie psychiczne to dla niego bardzo ważny temat.

W tym roku na antenie Radia 357 zaplanowano trzy świąteczne licytacje, prowadzone jak zwykle przez Kubę Strzyczkowskiego. Pierwsza z nich, która odbyła się 10 grudnia, zakończyła się wielkim sukcesem — dzięki wysłanym przez słuchaczy SMS-om, darowiznom oraz wylicytowanym przedmiotom (i wydarzeniom) udało się zebrać ponad 234 tys. zł. Emocji z pewnością nie zabraknie w kolejne piątkowe popołudnie, kiedy pojawi się szansa zdobycia m.in. niebanalnego daru od Maty.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 95

Mata przyłącza się do charytatywnej akcji Radia 357 z ważnym przesłaniem. "Pozdrawiam moją terapeutkę"

Mata zapowiedział swój udział w licytacji na Facebooku i napisał: 

Całość pieniędzy z aukcji zostanie przekazana na pomoc psychologiczną i psychiatryczną dla dzieci i młodzieży, więc zachęcam, żeby dzwonić na +48 510 357 357 i licytować. Jest to dla mnie ważny temat, ponieważ gdyby nie pomoc psychologiczna i psychiatryczna dla dzieci i młodzieży, to najprawdopodobniej ta ani żadna inna moja płyta by nie powstała. Z tego miejsca chciałbym pozdrowić moją terapeutkę oraz polecić Wam terapię ogólnie, bo czasem może pomóc.

21-letni raper podpowiedział też drugi istotny numer telefonu: + 22 484 88 04. "To telefon zaufania dla młodych, więc jeśli czujesz, że jest Ci potrzebne wsparcie, to zadzwoń" - dodał Matczak.

"W Polsce obecnie bardzo wiele dzieci zmaga się z kryzysem zdrowia psychicznego. Stany lękowe, stres, spadki nastroju i uzależnienia to tylko niektóre alarmujące sygnały z tym związane. W szkołach brakuje właściwej opieki psychologicznej, a bariery finansowe bardzo często nie są możliwe do pokonania. W Syrii nawet 6 milionów dzieci potrzebuje natychmiastowej pomocy psychologicznej - żyją w ciągłym strachu, wśród wojny, przemocy, ubóstwa, nieraz w samotności. A na skutek pandemii zamknięto szkoły, które były dla nich często jedynym schronieniem" - czytamy na stronie Radia 357.

Oprócz poczwórnej platyny podarowanej przez Matę 17 grudnia pod młotek pójdzie m.in. gitara akustyczna z autografami, rejs dla jednej osoby w trakcie wyprawy dookoła świata z Szymonem Kuczyńskim i Anną Jastrzębską, klaps filmowy z planu "Olivera Twista" od Allana Starskiego i wyjątkowy egzemplarz książki "Kajś" Zbigniewa Rokity, zdobywcy tegorocznej Nagrody Literackiej "Nike". Świąteczny program rusza na antenie Radia 357 o godz. 16:00. 

Więcej o: