Sara James już w niedzielę wystąpi na Eurowizji Junior. Jak głosować?

Od piątku od godz. 20:00 można oddawać głosy na Sarę James w konkursie Eurowizji Junior. Nasza reprezentantka w niedzielny wieczór wystąpi na finale w Paryżu z utworem "Somebody". Co ważne, my także możemy głosować na Polskę - dowiedz się, jak to zrobić.

Finał tegorocznej Eurowizji Junior odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 19 grudnia, w La Seine Musicale w Paryżu. Reprezentująca Polskę Sara James jest jedną z faworytek w wyścigu po zwycięstwo. W przeciwieństwie do "dużej" Eurowizji Polacy mogą głosować na swojego uczestnika, a Sarę można wesprzeć, oddając swój głos w głosowaniu internetowym.

Zobacz wideo Viki Gabor radzi Sarze Egwu-James, jak wygrać Eurowizję Junior

Eurowizja Junior 2021. Sara James zaśpiewa "Somebody"

Głosowanie trwa aż do końca wielkiego finału – 19 grudnia. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie https://junioreurovision.tv/voting. Oprócz możliwości zagłosowania na swojego ulubieńca, na stronie można również obejrzeć skróty wszystkich występów i dowiedzieć się nieco więcej o każdym z uczestników. Pierwsze wideo z próby Sary James do występu na Eurowizji Junior bije rekordy popularności – film znalazł się w Top 10 karty na czasie YouTube i znacznie wyprzedził wideo z prób z występami reprezentantów innych krajów.

 

Autorami piosenki "Somebody" są m.in. Patryk Kumór i Dominik Buczkowski, którzy napisali utwory "Anyone I Want To Be" oraz "Superhero" – to właśnie z tymi singlami Roksana Węgiel i Viki Gabor triumfowały na Eurowizji Junior w 2018 i 2019 roku.

- Ten utwór jest bardzo bliski mojemu sercu. Jego przesłanie jest piękne w swojej prostocie – nie jesteś sam - opowiada Sara James. - Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy przez panującą sytuację na świecie nasz wzajemny kontakt i relacje zostały mocno ograniczone, pamiętajmy o tym, że zawsze gdzieś jest ktoś, kto poda nam pomocną dłoń, gdy będziemy tego potrzebować. Tak samo jak ja nie jestem sama, wiedząc, jakie wsparcie płynie do mnie ze strony mojej rodziny, przyjaciół, fanów. Chciałabym, żeby oni wszyscy wiedzieli, że ja też jestem. Dla nich i dzięki nim mogę spełniać swoje marzenia i jestem za to ogromnie wdzięczna. Razem możemy więcej i nie musimy się już bać.

Więcej o: