Eurowizja 2022. Polski kandydat nie zostanie ujawniony podczas "Sylwestra Marzeń". TVP przesuwa termin

Nazwisko polskiego reprezentanta na Eurowizję 2022 miało zostać podane przez komisję konkursową najpóźniej do niedzieli 2 stycznia. Jak się jednak okazało, w ostatniej chwili ogłoszenie wyników zostało przesunięte na inny termin. Kiedy dowiemy się, kto pojedzie na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji?

Jak poinformowała Telewizja Polska, kandydata zamiast na początku stycznia poznamy dopiero w połowie miesiąca. Niecierpliwi widzowie, czekający na ogłoszenie polskiego reprezentanta, będą musieli uzbroić się w cierpliwość aż do dnia 15 stycznia.

Zobacz wideo Pierwszy w historii zespół osób głuchych zgłoszony do preselekcji Eurowziji

Polski reprezentant na Eurowizję 2022. Zamieszanie z ogłoszeniem wyników 

Z regulaminu konkursu wynikało, że komisja miała ogłosić reprezentanta do niedzieli 2 stycznia. Nieoficjalnie podawano także, że zostanie on wyłoniony podczas "Sylwestra Marzeń" z Dwójką. Jak się jednak okazało, polski przedstawiciel na Eurowizję 2022 zostanie podany prawie dwa tygodnie później. 

Więcej wiadomości z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Eurowizja - konkurs może odbywac się bez Białorusi? Koniec z Eurowizją dla Białorusi? EBU wydaliła białoruskiego nadawcę

Ze względu na duże zainteresowanie polskimi preselekcjami do Konkursu Piosenki Eurowizji - ESC Turyn 2022, uprzejmie informujemy, że laureata ogłosimy w dniu 15 stycznia 2022 roku

- możemy przeczytać na stronie internetowej eurowizja.tvp.pl.

Eurowizja 2022. Uczestniczy polskich eliminacji

W nachodzącym roku odbędzie się 66. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji. Tym razem przedstawiciele kilkudziesięciu państw udadzą się do Włoch. Finałowe etapy odbędą się 10, 12 oraz 14 maja 2022 r. w hali Palasport Olimpico w Turynie (północno-zachodnia część kraju).

Jak podaje Plejada.pl, do polskich eliminacji w tym roku zgłosili się artyści tacy jak: Daria, Wojciech Sokolnicki, Kuba Szmajkowski, zespół Unmute (którego członkami są osoby niesłyszące), a także zespół Łzy z utworem "Agnieszka 2.0.". 

Miasto z piernika w Kolejkowie we Wrocławiu Wrocław. W Kolejkowie pojawiło się miasto z piernika [GALERIA]

Dużo mówi się o tym, że szansę na reprezentowanie Polski ma też Krystian Ochman, zwycięzca 10. edycji "The Voice of Poland". Wśród nazwisk, o których się spekuluje, przewija się też Marina Łuczenko-Szczęsna, która od lat mieszka w Turynie, gdzie odbędzie się Eurowizja 2022

- relacjonuje serwis. 

Warto wspomnieć także, że polskim reprezentantem w zeszłorocznej edycji konkursu był Rafał Brzozowski z piosenką "The Ride". Wokalista nie przeszedł jednak do finału. 

 
Więcej o: