Top Radia 357. Utworem wszech czasów "Bohemian Rhapsody". "Is this the real life?"

W sobotę odbył się pierwszy Top Radia 357. Pierwsze miejsce na liście utworów wszech czasów zajął zespół Queen z "Bohemian Rhapsody", piosenką, w którą nikt nie wierzył.
Zobacz wideo Jak wyglądała współpraca z Andrzejem Sapkowskim? Rozmowa z Lauren Hissrich, twórczynią serialu "Wiedźmin"

Sześć minut, partia operowa i teledysk wykorzystujący najnowocześniejsze technologie - nikt wcześniej nie zrobił niczego takiego. Nikt nie wierzył, że to ma sens. To się nie może udać, to jest kompletnie bez sensu, czy wy zwariowaliście? - takie pytania usłyszeli muzycy grupy Queen, kiedy w 1975 r. poinformowali przedstawicieli wytwórni płytowej i managementu o swoim najnowszym pomyśle. Ale Freddie Mercury postawił na swoim. Tak powstała piosenka zaczynająca się od słów: "Is this the real life? Is this just fantasy?".

 

Więcej na temat tego utworu można przeczytać w poniższym tekście:

"Co za dzień, co za historia!"

A pierwsza dziesiątka listy Radia 357 wygląda tak:

  1. "Bohemian Rhapsody" - Queen
  2. "Brothers In Arms" - Dire Straits
  3. "Stairway To Heaven" - Led Zeppelin
  4. "Riders On The Storm" - The Doors
  5. "Again" - Archive
  6. "Nothing Else Matters"- Metallica
  7. "Wish You Were Here" - Pink Floyd
  8. "Imagine" - John Lennon
  9. "November Rain" - Guns N' Roses
  10. "Child In Time" - Deep Purple

"Co za dzień, co za historia! Drony, iluminacje i wszystko na wysokim poziomie - przynajmniej 200 metrów. Mamy nadzieję, że spędziliście z nami dobry dzień, że nie zabrakło śmiechu i wzruszeń. Że znowu sobie razem przypomnieliśmy jak ważna jest muzyka i jej wspólne przeżywanie" - czytamy we wpisie na facebookowym profilu listy Radia 357.

"Rok temu nasze logo dopiero powstawało. Dzisiaj widzimy je na elewacji jak świeci sobie w centrum Warszawy - i trudno odpędzić wzruszenie. A może lepiej go nie odpędzać" - podkreślono.

Stacja byłych dziennikarzy Trójki

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki, która nadaje od początku 2021 roku. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska czy Piotr Stelmach.

W grudniu 2021 roku Radio 357 otrzymało prestiżową nagrodę Grand Press Digital za "innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej". Redakcja magazynu Press wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, reprezentantami nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.

Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

Więcej o: