Tomasz Włosok znowu został gangsterem. Tym razem w filmie inspirowanym życiem Nikosia - zobacz zwiastun i teledysk

Za rolę w "Jak zostałem gangsterem" Tomasz Włosok dostał nagrodę w Gdyni. 5 stycznia Netflix pokaże "Jak pokochałam gangstera", w którym aktor zagrał rolę inspirowaną historią Nikodema "Nikosia" Skotarczaka. Teraz pojawił się teledysk zapowiadający produkcję.

Za kamerą "Jak pokochałam gangstera" stanął, podobnie jak w przypadku poprzedniego filmu, Maciej Kawulski. On i Krzysztof Gureczny w obu przypadkach współpracowali też przy scenariuszu. 

Zobacz wideo "Jak pokochałam gangstera". Zwiastun nowego filmu Macieja Kawulskiego

"Jak pokochałam gangstera" - teledysk do nowego filmu Netfliksa

"Ostatni Raz" to utwór skomponowany przez Grzecha Piotrowskiego z tekstem napisanym przez Anię Karwan. Dołączył do nich raper Waldemar Kasta.

 

- Lepiej jest przeżyć rok życiem tygrysa niż 20 lat życiem żółwia- mawiał i żył pełnią życia bohater, którego losy zainspirowały twórców do napisania i nakręcenia tej fabuły. Jak twierdzi sam reżyser, Maciej Kawulski:

Wierzę, że udało nam się stworzyć kolejną gangsterską balladę o bohaterze inspirowanym prawdziwą postacią niekiedy bardziej kolorową niż trójmiejskie kasyna, a niekiedy głębszą i mroczniejszą niż zimowy Bałtyk. Pozwólmy zabrać się w podróż w odmęty wykreowanej przez nas obezwładniającej osobowości… bo to kraina godna uwagi.

W rolę Nikosia wcielił się Tomasz Włosok, a w pozostałych rolach zobaczymy m.in. Antoniego Królikowskiego, Agnieszkę Grochowską, Krystynę Jandę, Sebastiana Fabijańskiego, Magdalenę Lamparską, Julię Wieniawę, Eryka Lubosa, Dawida Ogrodnika, Janusza Chabiora i Edytę Herbuś. 

Więcej informacji o filmach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Netflix zaplanował premierę filmu w Polsce na 5 stycznia 2022 roku, natomiast od 12 stycznia produkcję będzie można oglądać na całym świecie.

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to pochodząca z 2019 roku opowieść o najniebezpieczniejszym gangsterze w Polsce (w tej roli Marcin Kowalczyk), który za wszelką cenę dąży do zdobycia władzy i uzyskania imponującego statusu finansowego. Jego świat z jednej strony obraca się wokół interesów i przemocy, a z drugiej liczą się dla niego przyjaciel i ukochana kobieta. Tomasz Włosok wcielał się w tym filmie Waldena - przyjaciela głównego bohatera.

Więcej o: