Nagrody Grammy. Ceremonia przełożona bezterminowo. "Zbyt wielkie ryzyko"

Ceremonia wręczenia nagród Grammy na razie się nie odbędzie. O jej bezterminowym przełożeniu poinformowali organizatorzy. Powodem jest epidemia koronawirusa, a konkretnie - rozprzestrzeniający się na całym świecie wariant omikron, który odpowiada za duży wzrost zakażeń.

Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród Grammy, zaplanowana na 31 stycznia w Los Angeles, została bezterminowo przełożona z powodu obaw związanych z szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu koronawirusa Omikron - poinformowała w środę telewizja CBS.

Zobacz wideo 1991. Najważniejszy rok w historii muzyki? [Popkultura Extra]

Nagrody Grammy. Odwołano galę

"Z przyjemnością oczekujemy celebrowania Najważniejszej Nocy Muzyki w przyszłym terminie, o którym wkrótce poinformujemy" - napisali w komunikacie organizatorzy gali. "Zorganizowanie ceremonii 31 stycznia wiązałoby się ze zbyt wielkim ryzykiem, biorąc pod uwagę rozprzestrzeniający się wariant omikron" - podały stacja CBS oraz Recording Academy.

W ubiegłym roku w styczniu ceremonia wręczenia nagród Grammy została przeniesiona na marzec, ale już pod koniec 2020 roku organizatorzy przekazali, że starają się zmienić sposób, w jaki co roku odbywała się ta prestiżowa impreza, unikając publiczności i tradycyjnego czerwonego dywanu.

Grammy należy do czwórki najważniejszych nagród amerykańskiego przemysłu rozrywkowego (oprócz niej najważniejsze są filmowe Oscary, teatralne nagrody Tony i filmowe Emmy). Ceremonii towarzyszą występy artystów.

Czytaj więcej: Grammy 2021. Ten wieczór należał do kobiet. Beyoncé z historycznym rekordem

*

fit/ akl/, PAP

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: