Julia Marcell wkracza na rynek NFT. Artystka zaprasza do świata Disco Solaris singlem "Fly Me to the Moon"

Julia Marcell wciela się w Amber VHS - bohaterkę fikcyjnego świata Disco Solaris. Utwór "Fly Me to the Moon" zapowiada współpracę artystki z projektem NFT.

Disco Solaris to retrotopijny, osadzony w alternatywnych latach 80. projekt NFT, bazujący na ekologicznej sieci Cardano. To eksperyment, łączący technologię blockchain z elementami gier fabularnych i wideo. Posiadacze tokenów z kolekcji Disco Solaris zasiedlą pozaziemskie Neo Miami, łączące styl nowoczesnego ekomiasta i neonowej metropolii znanej choćby z kultowego serialu kryminalnego z Donem Johnsonem.

Zobacz wideo Popkultura odc. 97

Świat Disco Solaris stoi przed wami otworem. Warunek wstępu? NFT

Mieszkańcy Neo Miami będą mieli wpływ na kształt fabuły Disco Solaris i wygląd miasta oraz szansę odkrycia, kim jest jego architekt i co kryje się poza granicami biokopuły. Jedną z mieszkanek Neo Miami i częstą bywalczynią Disco Solaris - największej dyskoteki w mieście - jest właśnie Amber VHS (Julia Marcell), której piosenki będą soundtrackiem projektu. Jako zapowiedź ukazał się singiel "Fly Me to the Moon", przywodzący na myśl brzmienie Cyndi Lauper i podszytego elektroniką Fleetwood Mac.

 

Jak zapowiadają twórcy Disco Solaris, ich zespół składa się m.in. z twórców gier z ponaddwunastoletnim doświadczeniem, marketerów, artystów i ekspertów od efektów specjalnych. Premiera projektu jest planowana na przełom stycznia i lutego 2022 roku.

NFT, czyli niewymienialny token (ang. non-fungible token), to certyfikat autentyczności, np. dzieła sztuki. NFT są jedyne w swoim rodzaju, nie da się ich podrobić, dzięki czemu rewolucjonizują sposób obchodzenia się z twórczością w przestrzeni cyfrowej. Dają możliwość swobodnej sprzedaży dzieł i kolekcji, gromadzą wokół nich społeczności, dają przestrzeń na rozwój eksperymentalnych form storytellingu, angażujących odbiorców w niespotykany dotąd sposób. 

Więcej o: