Metallica. Dwanaście psów obwąchuje fanów na koncertach. Szukają zakażonych koronawirusem

Psy na koncertach Metalliki wykrywają chorych na COVID-19. Dotychczas nie przegapiły żadnej zakażonej osoby. Szkolenie zwierząt trwało sześć tygodni - teraz będą się jeszcze uczyć, jak rozpoznawać wariant omikron.

Na koncertach Metalliki między fanami zespołu krąży 12 psów. Owczarki niemieckie i belgijskie oraz labradory obwąchują słuchaczy i w ten sposób weryfikują, czy są zakażeni. 

Zobacz wideo Cztery praktyczne wskazówki dla właścicieli zwierząt

Psy na koncertach Metalliki wyszukują chorych na COVID-19

Psy, które obwąchują ludzi na koncertach Metalliki przeszły sześciotygodniowe szkolenie i jak dotąd nie ominęły żadnego ze słuchaczy zakażonego SARS-CoV-2. Teraz zwierzęta zostaną przygotowane do tego, aby tropić osoby zarażone wariantem omikron.

Psy tropiące zostały wynajęte przez Metallikę na jesienne koncerty w Fort Lauderdale oraz Atlancie, a także na ich 40. rocznicowy koncert, który odbył się w San Francisco w ubiegłym miesiącu - informuje magazyn "The Rolling Stone". 

Psy tropiące są tańsze niż testy na COVID-19. W godzinę mogą obwąchać 200 osób. 

Obecnie szkolenie zakończyło 12 psów, a siedem lub osiem jest jeszcze w trakcie szkolenia. Czworonogi odbywają testy pod okiem Bio-Detection, której prezesem jest Jerry Johnson, weterynarz sił powietrznych, który pracował z drużynami psów w Iraku i Afganistanie w 2000 roku.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na temat kultury na stronie głównej Gazeta.pl

Oscary 2022. 'Diuna' - kadr z filmu: Timothee Chalamet"Diuna" zadebiutuje dzień wcześniej na HBO Max. Zdjęcia pokazują, że jest na co czekać

Psy wąchają ręce i stopy osób bawiących się na koncercie. Jeśli zwierzę wyczuje wirusa, siada przed zakażoną osobą. W wywiadzie dla "The Rolling Stone" Jerry Johnson powiedział, że ludzie są zaskoczeni widokiem psów na koncertach. Johnson nie może ujawnić ile osób wywąchały psy, wiadomo jednak, że usiadły przy dwóch osobach z ekipy podczas przygotowywania koncertu, a testy potwierdziły to, że były zakażone koronawirusem. Okazuje się, że psy są tańsze niż testy, bo obwąchanie jednej osoby przez czworonoga kosztuje zaledwie dwa dolary. Wyszkolone psy mogą natomiast obwąchać 200 osób i to w ciągu godziny.

Nad wynajęciem psów tropiących na koncerty zastanawiają się także członkowie zespołu Tool i The Black Keys.

The WeekndNa horyzoncie świta. The Weeknd nadaje na antenie "Dawn FM" [PŁYTY TYGODNIA]

Więcej o: