Andrzej Kozioł nie żyje. Były wokalista zespołu VOX zmarł w wieku 73 lat

Andrzej Kozioł, były wokalista zespołu VOX, nie żyje. Zmarł w czwartek 13 stycznia w godzinach porannych. Miał 73 lata.

Informację o śmierci artysty potwierdził menadżer artysty Bogdan Zep. Andrzej Kozioł przegrał długą walkę z chorobą.

Zobacz wideo "Na tej płycie jest dużo niepewności. W tym wieku musimy się odnaleźć". Wywiad z Krystianem Ochmanem

Andrzej Kozioł nie żyje. Opuścił zespół VOX w 1996 roku

Andrzej Kozioł, były wokalista zespołu VOX, zmarł w czwartek w wieku 73 lat. Urodził się w 1949 r. w Zamościu, a do zespołu VOX dołączył w 1977 r. Kozioł opuścił zespół w 1996 r. Zajmował się m.in. prowadzeniem kawiarni artystycznej, brał również udział w reklamach i nagrywał audiobooki.  

Zmarł były wokalista zespołu VOX. Zespół  znany był m.in. z utworu "Bananowy song"

Andrzej Kozioł na scenie występował razem z Ryszardem Rynkowskim, Witoldem Pasztem i Jerzym Słotą. Najpopularniejszymi piosenkami zespołu VOX są:  "Bananowy song", "Szczęśliwej drogi już czas" czy "Rycz mała, rycz". Śpiewano m.in. ballady, pieśni gospel, standardy jazzowe, a także utwory pop i funk. Członkowie zespołu VOX koncertowali głównie w Polsce, ale też za granicą - m.in. w NRD, USA, RFN, na Kubie czy w Czechosłowacji.

Zespół był wielokrotnie nagradzany. W 1980 na Festiwalu Interwizji w Sopocie otrzymał I Nagrodę Dnia Płytowego i Nagrodę Publiczności za wykonanie piosenki "Bananowy song". W tym roku zespół zdobył również Grand Prix na festiwalu Bratysławska Lira, a dwa lata później główną nagrodę w Rostocku.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Co ciekawe, choć zespół VOX istnieje do dziś, to z pierwotnego składu zespołu występuje w nim jedynie jego założyciel - Witold Paszt, którego możemy oglądać w "The Voice Senior".

 
Więcej o: