"A contracorriente!". Alvaro Soler i David Bisbal idą pod prąd z pozytywną energią

Alvaro Soler i David Bisbal przedstawiają wspólny utwór "A Contracorriente", który ma motywować do działania i ładować baterie. - Tytuł piosenki oznacza "pod prąd". Opowiada ona o tych, którzy w ostatnim czasie najwięcej wycierpieli, o tych, którzy toczą codzienne walki i tych, którzy muszą wymyślić się zupełnie na nowo. Mam nadzieję, że ten utwór będzie formą motywacji - tłumaczy Soler.

Od pierwszego przeboju w 2015 roku Alvaro Soler wykorzystuje swój sukces, by wyrażać miłość do rozmaitych kultur i ludzi. - Życie jest zbyt krótkie - liczy się dobra zabawa i uczenie się czegoś nowego każdego dnia - wyjaśnia hiszpańsko-niemiecki muzyk, który mówi sześcioma językami i zwiedził pół świata. - Zawsze zależało mi na tym, by tworzyć muzykę z pozytywną energią. Podczas pandemii zrozumiałem, że krótkie chwile mogą być magiczne, a muzyka łączy i pomaga naładować baterie.

Zobacz wideo POPKultura odc. 98

Alvaro Soler i David Bisbal dostarczają nam słońca Hiszpanii w styczniowy dzień

Podobnego zdania jest David Bisbal, trzykrotny laureat Grammy, gwiazdor muzyki latynoskiej i współtwórca piosenki "A Contracorriente", który może pochwalić się 1,2 miliardami odsłon swych klipów. - Od dawna chciałem współpracować z Davidem, ale nigdy nie mogliśmy dograć grafików - przyznaje Alvaro. - W końcu, kiedy byłem w studiu w Madrycie, udało nam się dość spontanicznie coś zrobić. Puściłem Davidowi "A Contracorriente", a on zatrzymał taśmę po pierwszym refrenie i zaczął śpiewać nową melodię. Nagle pojawiła się niesamowita energia, chemia w studiu. Od razu wiedzieliśmy, że nagramy coś wyjątkowego z idealnym refrenem.

 

- Z miejsca spodobała mi się ta piosenka - dodaje Bisbal. - Beat, tekst, melodia. Czułem jednak, że czegoś jej brakuje, ale od razu wpadłem na pewien pomysł. Wszystko działo się bardzo organicznie, naturalnie.

Harmonię i energię między artystami i czuć też w teledysku, który powstał w Hiszpanii. Jego premierę zaplanowano na późne popołudnie 14 stycznia. - Byliśmy w Toledo, choć wygląda to jak Dolina Śmierci w Kalifornii. Cała ekipa była niesamowita, a my się świetnie bawiliśmy, co - mam nadzieję - widać na ekranie. Jestem bardzo dumny z tego teledysku - wspomina Alvaro. Choć utwór "A Contracorriente" nie pojawił się na najnowszej płycie Solera, "Magia", idealnie pasuje do klimatu najbardziej osobistego dzieła Alvaro.

Alvaro Soler ma ponad 80 złotych i platynowych wyróżnień na całym świecie, dwa miliony sprzedanych albumów i ponad 5 miliarda streamów we wszystkich serwisach cyfrowych. Ostatnio został trenerem w nadchodzącym sezonie programu "The Voice Kids", a jego głos można usłyszeć w filmie i na soundtracku "Nasze magiczne Encanto".

Więcej o: