Czechy. Wokalistka Hana Horka nie żyje. Zakaziła się koronawirusem dla statusu ozdrowieńca

Czeska wokalistka Hana Horka zmarła z powodu COVID-19 w wieku 57 lat. Czeskie media poinformowały, że kobieta nie była zaszczepiona, a koronawirusem zakaziła się specjalnie, by móc uzyskać status ozdrowieńca.

Syn wokalistki Hany Horki obwinia o śmierć matki antyszczepionkowców, głoszących fałszywe treści o pandemii koronawirusa. "Gardzę wami" - pisał w mediach społecznościowych Jan Rek.

Zobacz wideo Dr Szułdrzyński tłumaczy, kto choruje w IV fali COVID-19 i czy czeka nas V fala koronawirusa

Hana Horka zakaziła się koronawirusem, by uzyskać certyfikat ozdrowieńca. Zmarła w wieku 57 lat

Jak podaje czeski portal informacyjny Idnes, Hana Horka zmarła w wieku 57 lat w niedzielę w wyniku powikłań po przebytym COVID-19. Informację o jej śmierci potwierdził w mediach społecznościowych zespół Asonance, z którym była związana od 1985 r. "Niektórym doniesieniom nie chce się wierzyć, ale będziemy musieli" - pisali członkowie zespołu. Wokalistka miała celowo zakazić się koronawirusem, by zyskać status ozdrowieńca, nabyć naturalną odporność i móc żyć nie bacząc na restrykcje - o czym informowała mediach społecznościowych.

Protest antyszczepionkowców na placu przed Zgromadzeniem Narodowym w Sofii Szturm antyszepionkowców na budynek bułgarskiego parlamentu. Starcia z policją

Syn Hany Horki wściekły na antyszczepionkowców: Moja mama opierała się na waszych argumentach

Jan Rek, syn Hany Horki, po śmierci matki krytycznie wypowiadał się o antyszczepionkowcach w mediach społecznościowych. "Normalnie poszła na spacer. Sytuacja jednak szybko się zmieniła. Powiedziała tacie, że bolą ją plecy, więc posmarowaliśmy je i położyliśmy ją do łóżka" - relacjonował. Po czym dodał, że "udusiła się w jakieś dziesięć minut".

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

"Moja mama opierała się na waszych argumentach. Gardzę wami" - zwrócił się do antyszczepionkowców Jan Rek, pisząc, że "mają krew na rękach". Dodał jednak, że każdy w kwestii szczepień powinien samodzielnie podejmować decyzję.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas briefingu prasowego, 17 stycznia 2022 r. Adam Niedzielski: We wtorek najpewniej ponad 20 tys. zakażeń.

17 stycznia w Czechach odnotowano 7327 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Z kolei w okresie od 4 do 17 stycznia zakaziło się 120 tys. osób.  

Więcej o: