Magia prosto z Norwegii. Aurora przedstawia album "The Gods We Can Touch"

15 piosenek i 15 bogów. Znakomita norweska artystka, Aurora, przedstawia wyczekiwany przez fanów na całym świecie nowy album "The Gods We Can Touch". Zainspirowana grecką mitologią trzecia studyjna płyta wokalistki ukazuje się w barwach prestiżowej wytwórni Decca.

"The Gods We Can Touch" to elegancki, niebiański, ale i pełen prowokacyjnych treści materiał o wstydzie, pożądaniu i moralności. Wszystko ubrane w narrację greckiej mitologii — w każdym z 15 utworów na płycie poznajemy bowiem innego boga.

Zobacz wideo POPKultura odc. 99

Aurora sięga do sfery duchowej na płycie "The Gods We Can Touch"

- Duchowe drzwi między człowiekiem a bogiem to szalenie skomplikowana sprawa - nie kryje Aurora. - W odpowiednich rękach wiara potrafi być czymś wspaniałym - ciepłem i pożywką dla duszy. Kiedy jednak trafia do złych ludzi, staje się przyczynkiem dla wojny i śmierci. Zawsze niepokoiła mnie idea, że rodzimy się niegodni, że musimy tłumić to, co czyni nas ludźmi. Niedoskonałymi, nie bez wad, po prostu ludźmi. Czy możemy odnaleźć w sobie tę boską siłę, będąc wciąż mamionym cudami świata? Ciało, owoc, wino. Chyba właśnie to intryguje mnie w greckich bogach, w świecie antycznych bogów. Ten świat był doskonale niedoskonały. Niemal w zasięgu ręki, jakby bogowie mogli nas dotknąć.

 

Ostatnim singlem promującym płytę jest energiczny, oparty na mocnym bicie "Giving In To The Love", ukazujący niezwykłe wokalne umiejętności Aurory. - Myślałam o Prometeuszu i o tym, jak ukradł ogień, by stworzyć nas, ludzi - opowiada o piosence Norweżka. - Mam wrażenie, że czasem zapominamy, że jesteśmy żyjącymi stworzeniami, zdolnymi do wspaniałych rzeczy. Obecna obsesja na punkcie piękna, sprawia, że przestajemy pielęgnować ogień, który jest w nas. Nasze duchowe wnętrze, które jest najważniejsze.

W lipcu Aurora wypuściła nasycony mocnym przekazem utwór "Cure for Me", do którego teledysk zrealizowała sama z pomocą Fill In Productions. Klip zgromadził już ponad 16 milionów odsłon na YouTube, a sama piosenka cieszyła się ogromną popularnością w brytyjskich rozgłośniach radiowych, jak również na oficjalnych playlistach w Spotify czy Apple Music.

Aurora niedawno zapowiedziała trasę, w ramach której odwiedzi Polskę z trzema koncertami. Wokalistka wystąpi 1 marca w krakowskim Studiu, 2 marca w warszawskiej Progresji oraz 3 marca w Klubie B90 Stocznia Gdańska. Bilety na poszczególne koncerty dostępne są na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl i w Empikach.

Wychowywała się w leśnej głuszy i górach niedaleko Bergen w Norwegii. Aurra Aksnes po raz pierwszy poczuła impuls do tworzenia, gdy miała 6 lat. Kiedy miała 12 lat, napisała "Runaway". Piosenka doczekała się oficjalnego wydawnictwa, a parę lat późnej 12-letnia Billie Eilish między innymi dzięki temu utworowi sama zapragnęła zostać artystką. "Runaway" trafiło niedawno do Top 40 Singles Chart w Wielkiej Brytanii, a także trafił do top 20 Spotify Global.

Więcej o: