"Dzieci u dziadków". Paweł Domagała i jego pomysł na romantyczny wieczór w nowym utworze

W piątek Paweł Domagała udostępnił swój najnowszy utwór "Dzieci u dziadków". Jak sam mówi, to piosenka "o tym, żeby pary nigdy nie zapominały o sobie, że warto mieć czas i przestrzeń tylko dla siebie". Teledysk, w którym wystąpili Joanna Koroniewska-Dowbor i Marcin Stec, wyreżyserowała Zuza Grabowska, żona Domagały.

Romantyczny wieczór we dwoje to dla wielu zapracowanych rodziców scenariusz z marzeń - i to takich marzeń, o których w biegu codziennych spraw zwyczajnie się zapomina. Paweł Domagała doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego ku inspiracji dla wszystkich par potrzebujących wytchnienia skomponował wraz z Łukaszem Borowieckim piosenkę "Dzieci u dziadków".

Zobacz wideo Paweł Domagała ma wreszcie wolność w wyborze ról. Co się do tego przyczyniło? [Popkultura Extra]

"Dzieci u dziadków". Paweł Domagała: Najtrudniej znaleźć romantyzm w codziennej rutynie

- Zazwyczaj w komediach romantycznych i generalnie w popkulturze, historie są pokazywane do pewnego momentu. Jest dwoje ludzi, nie mogą ze sobą być, bo coś tam. Po różnych perypetiach są wreszcie razem i mamy happy end. A tak naprawdę tu dopiero zaczyna się walka. Najtrudniej znaleźć romantyzm i uniesienie w codziennej rutynie, która przy wysiłku potrafi być piękna i ważna - mówi o "Dzieciach u dziadków" Paweł Domagała.

Aktor i muzyk wraz z zespołem wystąpił w teledysku, w którym główne role rodziców na wyczekanej randce, jakby poznających się po raz pierwszy, zagrali Joanna Koroniewska-Dowbor i Marcin Stec. Jako reżyserka zadebiutowała Zuza Grabowska.

 

- Początkowo byłam zdenerwowana, ale zaproszenie do współpracy "sprawdzonych" ludzi, z którymi wcześniej już coś robiłam, okazało się strzałem w dziesiątkę. Wszyscy wykonali swoją pracę bardzo profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem. Miło było patrzeć, jak świat stworzony w mojej głowie ożywał - wspomina Grabowska, prywatnie żona Domagały.

Łukasz Borowiecki, stały muzyczny współpracownik Pawła Domagały, podkreśla, że "są takie piosenki, które chce się zagrać na koncercie zaraz po tym, jak powstanie tekst i melodia". - Tak było z "Weź nie pytaj", tak jest z piosenką "Dzieci u dziadków". Fantastyczne jest to, że możemy obserwować, jak publiczność reaguje na utwór. "Dzieci (...)" zagraliśmy na ponad 80 koncertach i spotkaliśmy się z tak pozytywną reakcją, że nie mogliśmy się doczekać, kiedy nagramy go w studio, nakręcimy teledysk i wypuścimy w świat – opowiada muzyk i producent.

Piosenka "Dzieci u dziadków" pochodzi z nowej płyty duetu Domagała & Borowiecki. Jej tytuł, "Narnia", nawiązuje do ulubionej książki Pawła, czyli "Opowieści z Narnii" C. S. Lewisa. W odróżnieniu od "1984" i "Wracaj" nadchodzący album będzie skupiony na zapiskach z codzienności. Premiera "Narnii" jest zaplanowana na listopad 2022 roku.

Więcej o: