Znalazł się mocny na "Mam tę moc". Piosenka z filmu "Nasze magiczne Encanto" bije rekordy popularności

"Nasze magiczne Encanto" to najnowsza animacja Disneya, którą w kinach można oglądać od listopada ubiegłego roku. Film opowiadający o niezwykłej rodzinie Madrigalów jest wypełniony piosenkami autorstwa Lina-Manuela Mirandy. Jedna z nich, "We Don't Talk About Bruno", stała się hitem internetu i już teraz osiągnęła na amerykańskich listach przebojów lepsze wyniki niż słynne "Let It Go" z "Krainy lodu".

W filmie "Nasze magiczne Encanto" poznajemy niezwykłą rodzinę Madrigalów. Bohaterowie mieszkają w magicznym domu w tętniącym życiem, cudownym miasteczku Encanto, gdzieś daleko w górach Kolumbii. Magia spowijająca tę okolicę obdarzyła wszystkie dzieci w rodzinie nadprzyrodzonymi darami, od nadludzkiej siły po zdolność leczenia chorób. Wszystkie — poza Mirabel. Mimo to, gdy okazuje się, że czarodziejskim mocom Encanto zagraża niebezpieczeństwo, Mirabel dochodzi do wniosku, że właśnie ona, jedyne zwyczajne dziecko Madrigalów, jest ostatnią nadzieją swej nadzwyczajnej rodziny.

Zobacz wideo "Buzz Astral", czyli film, o który "nikt nie prosił, każdy potrzebował" [ZWIASTUN]

"Nie mówimy o Brunie"? Wręcz przeciwnie! Sukces piosenki z filmu Disneya

Oryginalne piosenki do filmu napisał zdobywca nagród Emmy®, Grammy® oraz Tony®, Lin-Manuel Miranda ("Hamilton", "Vaiana"). Utwór "We Don't Talk About Bruno", wykonywany przez Carolinę Gaitán, Mauro Castillo, Adassę, Rhenzy'ego Feliza, Diane Guerrero oraz Stephanie Beatriz, w tym tygodniu osiągnął nie lada sukces - dotarł bowiem do 4. miejsca na liście Billboard Hot 100 (najpopularniejszych piosenek w USA). Tym samym piosenka z "Encanto" przebiła "Let It Go", które w kwietniu 2014 roku zajęło w tym samym zestawieniu 5. miejsce.

 

Paste Magazine podaje, że tylko w ostatnich kilku dniach "We Don't Talk About Bruno" zostało odtworzone około 29 mln razy. Obecność piosenek z filmów Disneya na tak wysokich miejscach list przebojów wcale nie jest oczywista. "A Whole New World" z "Alladyna" dotarł aż do pierwszego miejsca w 1993 roku, natomiast "Can You Feel the Love Tonight" Eltona Johna zrobiło to samo rok później. "Colors of the Wind" Vanessy Williams z "Pocahontas" również osiągnęło czwartą pozycję w 1995 roku.

W polskiej wersji językowej "We Don't Talk About Bruno" nosi tytuł "Nie mówimy o Brunie". Utwór ten zaśpiewali: Anna Serafińska, Damian Ukeje, Monika Borzym, Antoni Scardina, Natalia Piotrowska-Paciorek oraz Ada Szczepaniak.

 
Więcej o: