Uwaga, to się dzieje! Jacek Kawalec nowym wokalistą Budki Suflera

Budka Suflera ma nowego wokalistę i jest nim Jacek Kawalec - ta informacja może zaskoczyć nawet fanów zespołu. Sceniczny debiut jeszcze w tym miesiącu.

"Pozdrawiamy z próby" - napisali na facebookowym profilu zespołu.

Jak informuje serwis Plejada, Jacek Kawalec ma zadebiutować jako wokalista Budki Suflera podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielu wielbicieli grupy jest zaskoczonych, ale ci, którzy śledzą każdą wzmiankę w mediach dotyczącą Budki, mogli natknąć się na wywiad dla polonijnej stacji telewizyjnej z końca zeszłego roku, w którym Kawalec mówił o tej propozycji. Serwis cytuje aktora:

Ponieważ Romuald Lipko zostawił całą skrzynię wspaniałych, cudownych kompozycji, które nie zostały jeszcze zrealizowane, Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski zaproponowali mi udział w płycie, nad którą już pracę zaczęliśmy.

Więcej informacji muzycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jacek Kawalec wielu osobom kojarzy się przede wszystkim jako prowadzący program "Randka w ciemno" (1992-98), inni znają go głównie z roli polonisty Tomasza Witebskiego w serialu "Ranczo". Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, gra w teatrze, ma też na koncie album studyjny. W 1995 roku wydał płytę z sonetami Szekspira " Be My Love, Shakespeare", jeździ także po Polsce z recitalem "Niezapomniany Joe Cocker". W 2007 brał udział w szóstej edycji "Tańca z gwiazdami", a dwa lata później wystąpił w "Jak oni śpiewają". W 2014 uczestniczył w programie "Twoja twarz brzmi znajomo".

Budka Suflera ostatnio nagrywała z Felicjanem Andrzejczakiem, który gościnnie po latach dołączył do zespołu, z którym wylansował przebój "Jolka, Jolka, pamiętasz". Głównym wokalistą był wtedy jednak Robert Żarczyński.

Zobacz wideo Coś dla fanów "Downton Abbey" i co jeszcze nowego w popkulturze?

Wieloletni frontman zespołu Krzysztof Cugowski z grupą rozstał się po pożegnalnym koncercie Budki w Lublinie w 2014 roku, który jednak okazał się niepożegnalnym. W 2019 roku Romuald Lipko zapowiedział powrót zespołu z nowym wokalistą. Cugowski rozważał wtedy nawet kroki prawne. Potem powiedział: Niech oni sobie robią, co chcą.

Romuald Lipko, kompozytor większości przebojów grupy, zmarł w lipcu 2020 roku. W listopadzie zeszłego roku Budka Suflera wydała album "10 lat samotności", na której zaśpiewał Andrzejczak.

Budka Suflera powstała w 1974 roku, założyli ją Romuald Lipko oraz Krzysztof Cugowski, ale od 1978 roku grupa grała bez tego drugiego. Felicjan Andrzejczak był wokalistą Budki Suflera w latach 1982-83, nagrał wtedy z zespołem m.in. przeboje "Jolka, Jolka pamiętasz" oraz "Noc komety". Płyta, którą wtedy nagrał z zespołem, nie ukazała się, ponieważ do zespołu wrócił Cugowski. Po zmianie aranżacji utworów zespół wydał w 1984 roku album "Czas czekania, czas olśnienia".

"Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami"

Więcej o: