Jacek Kawalec wokalistą Budki Suflera. Krzysztof Cugowski skomentował informację

Budka Suflera opublikowała zdjęcia z próby i w ten sposób poinformowała, że ich nowym wokalistą jest Jacek Kawalec. Tę zaskakującą dla wielu informację skomentował wieloletni frontman grupy, Krzysztof Cugowski.

– Wszystkie działania po tej dacie są smutnym demolowaniem legendy – powiedział Onetowi Cugowski, odnosząc się do 2014 roku, kiedy to Cugowski i reszta Budki Suflera zagrała - jak zapowiadano, pożegnalny - koncert w Lublinie. Dodajmy, że od 1970 do 2014 roku (z przerwami) Cugowski był wokalistą zespołu i nagrał z Budką 12 albumów studyjnych.

Więcej informacji muzycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W 2019 roku Romuald Lipko zapowiedział powrót zespołu z nowym wokalistą. Cugowski rozważał wtedy nawet kroki prawne, ale potem powiedział: Niech oni sobie robią, co chcą.

Romuald Lipko, kompozytor większości przebojów grupy, zmarł w lipcu 2020 roku. W listopadzie zeszłego roku Budka Suflera wydała album "10 lat samotności", na którym zaśpiewał Felicjan Andrzejczak (to on pierwotnie wykonywał jeden z największych hitów zespołu "Jolka, Jolka pamiętasz"). Był to jednak powrót gościnny, a oficjalnie poprzednim wokalistą zespołu był Robert Żarczyński.

Zobacz wideo POPkultura odc. 99

Kim jest Jacek Kawalec?

Jacek Kawalec to śpiewający aktor, skończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Wielu telewidzów pamięta go jako prowadzącego teleturniej "Randka w ciemno" (1992-98), inni znają go głównie z roli polonisty Tomasza Witebskiego w serialu "Ranczo".

Gra w teatrze, ma też na koncie album studyjny. W 1995 roku wydał płytę z sonetami Szekspira "Be My Love, Shakespeare", jeździ także po Polsce z recitalem "Niezapomniany Joe Cocker". W 2007 brał udział w szóstej edycji "Tańca z gwiazdami", a dwa lata później wystąpił w "Jak oni śpiewają". W 2014 uczestniczył w programie "Twoja twarz brzmi znajomo".

Z Budką Suflera Jacek Kawalec ma zadebiutować na scenie podczas 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaplanowanego na 30 stycznia 2022 roku.

"Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami"

Więcej o: