Bruce Liu zagra w Warszawie dwa razy. Artysta uświetni 212. urodziny Fryderyka Chopina

Bruce Liu, laureat ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego, zagra w Warszawie dodatkowy koncert. Bilety na jego pierwszy występ z okazji 212. urodzin Fryderyka Chopina rozeszły się w ciągu zaledwie kilku minut.

Początkowo planowano tylko jeden występ Kanadyjczyka, ale wobec tak wielkiego zainteresowania, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina ogłosił w środę dodatkowy termin - 2 marca. Recital Bruce'a Liu rozpocznie się o godz. 18:00.

Wyprzedanego koncertu zwycięzcy XVIII Konkursu Chopinowskiego 1 marca będzie można posluchać w Programie II Polskiego Radia oraz w internecie, na kanale NIFC na YouTube. Transmisja z wydarzenia zacznie się o godz. 19:00.

Zobacz wideo Popkultura odc. 100

212. urodziny Chopina. Które utwory kompozytora zaprezentuje Bruce Liu?

Na obu koncertach Bruce Liu wykona ten sam repertuar:

  • Nokturn cis-moll op. 27 nr 1
  • Rondo à la Mazur F-dur op. 5
  • Ballada F-dur op. 38
  • Ballada As-dur op. 47
  • Sonata b-moll op. 35
  • Andante spianato i Wielki Polonez Brillante Es-dur op. 22.

Marlene DietrichIntymne zdjęcia Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Brigitte Bardot i innych [GALERIA]

Bilety na drugi koncert Bruce'a Liu w Warszawie

Sprzedaż biletów na drugi występ artysty ruszy we wtorek 1 lutego o godz. 12. Wejściówki będzie można nabyć na stronie bilety.nifc.pl i w kasach Muzeum Fryderyka Chopina.

Ceny biletów różnią się w zależności od strefy:

  • I strefa - 130zł/65zł
  • II strefa - 90zł/45zł
  • III strefa - 50zł/25zł

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Bruce (Xiaoyu) Liu urodził się w 1997 r., pochodzi z Kanady. Ukończył Konserwatorium Muzyczne w Montrealu pod kierunkiem Richarda Raymonda, a obecnie jest uczniem Dang Thai Sona. Współpracował m.in. z Orkiestrą Filharmonii Izraelskiej, Orchestras of the Americas czy Camerata Jerusalem. Odbył także tournée z China NCPA Orchestra w Ameryce Północnej.

AuroraMagia prosto z Norwegii. Aurora przedstawia album "The Gods We Can Touch"

Ostatnie sezony przyniosły dwa kolejne tournée po Chinach, z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Ukrainy i Orkiestrą Filharmonii Lwowskiej (m. in. występy w National Center for the Performing Arts, Beijing Concert Hall i Shanghai Oriental Arts Centre) oraz występ z Orchestre Lamoureux w Salle Gaveau. Artysta zdobywał nagrody na międzynarodowych konkursach pianistycznych w Sendai, Montrealu, Tel Awiwie i Viseu.

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: