Goya wraca z nową piosenką. "W tekście nie chodzi o pierwsze zakochanie"

Zespół Goya jest najbardziej znany chyba z utworów "Bo ya" i "Tylko mnie kochaj". Teraz wraca z singlem "Zakamarki", inspirownym doświadczeniami małżeńskimi wokalistki Magdy Wójcik.

Zespół Goya był oficjalnie niewidoczny przez ostatnie dwa lata. Pracowali głównie w studio, nagrywając wokale wielu artystów, począwszy od Sanah, poprzez Michała Wiśniewskiego kończąc na rockowym Łukaszu Drapale z Chemii i wielu innych. Magda Wójcik - głos zespołu - uczestniczyła w międzynarodowych campach, na których pracowała z producentami i artystami z całej Europy. Wśród wielu utworów, które na nich powstały, znalazła się między innymi piosenka na najnowszą płytę Ewy Farnej.

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Goya prezentuje "Zakamarki" - zobacz teledysk

Teraz prezentuje nowy utwór.

 

Wójcik mówi o nim:

W jakimś stopniu inspiracją do napisania tego tekstu, są własne doświadczenia z dwudziestojednoletniego stażu małżeńskiego.
Piosenka mówi o pielęgnowaniu miłości, jej bardziej dojrzałym aspekcie. W tekście nie chodzi o pierwsze zakochanie i 'motylki w brzuchu', raczej o to, w jakim miejscu widzimy siebie w przyszłości. Jest to utwór o miłości spełnionej, codziennej, ale nadal romantycznej.

'WILK ' (2021) Canal+ reż. Jan Dybus G.Damięcki: Bardzo smakowało, kiedy starsi zaproponowali mi przejście na "ty"

Więcej informacji muzycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wydanie singla Zakamarki nie jest zapowiedzią płyty. W tym roku zespół ma w planach wypuścić jeszcze kilka singli i grać letnie koncerty.

'Anne z Zielonych Szczytów' Nowe tłumaczenie "Ani z Zielonego Wzgórza". "Wszystkie Anne już szczytują"

Zespół Goya powstał w 1995 roku. Trzy lata później wydali pierwszy album, na którym znalazł się m.in. utwór "Bo ya". Mają na koncie siedem studyjnych płyt, z których pochodzą takie piosenki jak "Mój", "Chwile" czy "Echo". 

 

"Tylko mnie kochaj" to z kolei utwór promujący komedię romantyczną Ryszarda Zatorskiego z 2006 roku z Agnieszką Grochowską i Maciejem Zakościelnym w rolach głównych.

Więcej o: