RMF FM: Raper Mata został zatrzymany. Może usłyszeć zarzuty

Jak informuje RMF FM, w czwartek przed północą miało dość do zatrzymania rapera Maty. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że muzyk może jeszcze w piątek usłyszeć zarzuty.

"Znany raper Mata został zatrzymany za posiadanie narkotyków - ustalili reporterzy RMF FM. Do zatrzymania doszło wczoraj przed północą w Warszawie. Dziś prawdopodobnie usłyszy zarzuty" - czytamy na Twitterze.

RMF FM: Mata został zatrzymany. "Policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać"

"Na jednej z ulic Górnego Mokotowa policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać i po pewnym czasie szukać drogi ucieczki" - pisze rmf24.pl. Mężczyźni zostali więc zatrzymani i wylegitymowani. Następnie wyciągnęli z kieszeni woreczek z suszem, w którym prawdopodobnie była marihuana.

Zobacz wideo

"U jednego z nich - Michała M. policjanci zabezpieczyli 1,5 grama narkotyku. U drugiego 24-latka pół grama" - czytamy dalej. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na policyjną izbę, gdzie spędzili noc. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że jeszcze w piątek zapewne usłyszą zarzut nielegalnego posiadania narkotyków. Za to grozi do 3 lat więzienia.

- Po wykonanych czynnościach i przedstawionych zarzutach zapewne zostanie zwolniony. Zapewne będzie to miało miejsce jeszcze dziś - przekazała portalowi tvp.info mł. asp. Iwona Kijowska, oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Marcin Matczak ofiarą spoofingu. "Dostałem telefon z informacją, że mój syn nie żyje"

Wcześniej ojciec muzyka, który jest znanym prawnikiem, padł ofiarą spoofingu. "Dziś około 21.00 dostałem telefon z numeru 800 808 808 (infolinia CBA) z informacją, że mój syn nie żyje. Oczywiście Michałowi [Macie] nic nie jest" - napisał Marcin Matczak na Twitterze. "Po krótkim zdenerwowaniu tym telefonem uznałem, że jest on dobrym powodem, by nadal robić to, co dotychczas, tylko bardziej" - dodał dalej we wpisie. 

Nie jest to pierwszy przypadek przejęcia telefonu. Wcześniej ofiarami cyberataku została rodzina senatora PO Krzysztofa Brejzy czy adwokata Romana Giertycha. Z kolei córka byłego szefa CBA Pawła Wojtunika usłyszała: "Twój tata nie żyje, nie oddycha, dzwonię z jego telefonu". Przestępcy zadzwonili też do syna dziennikarza "Gazety Wyborczej", grożąc mu śmiercią. 

Spoofing to podszywanie się pod inną osobę lub instytucję. Polega to na przejęciu numeru telefonu czy skrzynki e-mailowej i wysyłanie do kontaktów wiadomości. "Po kliknięciu wchodzimy na podstawioną witrynę, która łudząco przypomina zaufaną stronę. Oszuści wciągają nas w swój proceder i wyłudzają dane wrażliwe, takie jak loginy i hasła do bankowości elektronicznej, numery kart kredytowych lub bankomatowych czy też numer PESEL" - pisze policja

Więcej o: