"Ponura żniwiarka" z ważnym przekazem od T.LOVE. "Wypuszczamy singla jak za starych dobrych czasów"

Jak sam mówi o sobie Muniek Staszczyk, jest "płytowcem" i muzyki słucha wyłącznie z CD (najchętniej w samochodzie). Dlatego "Ponura żniwiarka", drugi utwór promujący album T.Love zatytułowany "Hau, hau", został wytłoczony na stronie B limitowanego fizycznego singla promocyjnego. - Wypuszczamy singla jak za starych dobrych czasów - mówi Staszczyk.

- Wypuszczamy singla jak za starych dobrych czasów, który będzie miał strony A i B. Na stronie A znajduje się nasz pierwszy zwiastun albumu, czyli "Pochodnia", z gościnnym udziałem Kasi Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni, który definiuje T.Love AD 2022 neo-popowo, a na stronie B "Ponura żniwiarka", która definiuje nas jako zespół rock’n’rollowy. Taka będzie cała płyta, barwna, rozpięta na pięciolinii neo-popu i neo-rock’n’rolla, ale wszystko w korzeniu T.Love - zapowiada Muniek Staszczyk.

Zobacz wideo Popkultura odc. 100

T.LOVE podgrzewa atmosferę przed premierą nowej płyty

- Ten numer, kiedy tylko przesłuchałem CD-ka z Janka kompozycjami, od razu mi się spodobał, bo przywodził mi na myśl skojarzenia ze wszystkim, co lubię – przypominał mi klimatem i brzmieniem kawałki Gary’ego Glittera, T.Rex i legendarny "Personal Jesus" Depeche Mode - opowiada Staszczyk. - To jest T.Love w pigułce! W czystej postaci. 100% cukru w cukrze.

Z kolei Janek Benedek tak podsumowuje "Ponurą żniwiarkę": - Rzeczywiście, to jest to, co lubimy z Muńkiem najbardziej, czyli stary blues. Ale w tym przypadku podany na zimno, w taki depeche’owski sposób – tak się ludziom kojarzy i coś w tym jest. A żeby przyprawić ten numer czymś specjalnym, zaprosiliśmy Andrzeja Smolika, który jest genialnym multiinstrumentalistą i zagrał tu kapitalne solo na harmonijce ustnej.

"Ponura żniwiarko, częstujesz mnie swą kwarantanną. Hej, cześć, czarna panno! Od urodzenia jesteś traumą" – tym cytatem z tekstu Muńka można by podsumować przekaz literacki, ale nie byłby on pełny, bo jego istota rozbrzmiewa w słowach: "Kto nie pojmuje sensu jej, ten nie potrafi kochać, wiedz!". Graficzne lyric video do utworu stworzyła Marta Kacprzak.

 
Więcej o: