Zobacz, jak Jacek Kawalec wypadł na scenie w debiucie z Budką Suflera. Na początek się pożegnał

Jacek Kawalec, Robert Żarczyński i Irena Michalska - takie trio wokalistów wystąpiło podczas finału WOŚP w Legnicy z zespołem Budka Suflera. Dla tego pierwszego był to sceniczny debiut z Budką.

- Ja wykonam z tych starych utworów Budki "Sen o dolinie", "Memu miastu na do widzenia", a także "Jest taki samotny dom" i "Piąty bieg" z Ireną i Robertem. Razem z Robertem zaśpiewamy też "Twoje radio", a jeżeli damy radę czasowo przed światełkiem do nieba, to też jeden z najpiękniejszych moim zdaniem utworów z repertuaru Budki - "Noc nad Norwidem". Na pewno te utwory będziemy też wykonywać podczas koncertów, gdy będziemy już występować z nowym materiałem - zapowiadał Jacek Kawalec w rozmowie z Gazeta.pl 25 stycznia, gdy głośno stało się o jego dołączeniu do Budki Suflera

Finałowym utworem, który zabrzmiał w Legnicy był jednak "Wszyscy święci". Występ zespołu trwał godzinę

Jacek Kawalec debiutuje z Budką Suflera podczas finału WOŚP

Pierwszy na scenie pojawił się Robert Żarczyński, który z grupą występuje już od 2019 roku. W trzynastej minucie wideo dołączyła do muzyków Irena Michalska, która po wykonaniu kilku piosenek powiedziała:

Pragnę zaprosić na scenę artystę wielu talentów, człowieka wiecznie poszukującego oraz naszego nowego kolegę, Jacka Kawalca.

Wokalista - co można uznać za dość zabawne - przywitał się z fanami Budki Suflera w Legnicy od swoistego pożegnania - zaczął bowiem swój występ od utworu "Memu miastu na do widzenia". Można to zobaczyć, włączając materiał od 28 minuty.

Zobacz koncert Budki Suflera w Legnicy z okazji finału WOŚP:

 

Jak wielbiciele zespołu, oglądający koncert na żywo, ocenili ten debiut? Były bardzo różne reakcje. Pod wideo zamieszczonym później w sieci przez Miasto Legnica na razie nie ma komentarzy.

Więcej informacji na temat WOŚP znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Jacek Kawalec został nowym wokalistą Budki Suflera, nagra z zespołem płytę - będzie jednym z trojga wokalistów. Na albumie znajdą się premierowe utwory, z tekstami do kompozycji zostawionymi przez Romualda Lipkę. Na razie nie wiadomo, kiedy premiera.

-  Zespół wybrał dopiero utwory na nową płytę, do tych utworów są przygotowywane aranże - w przyszłym tygodniu mamy w związku z tym znowu próby. Dopiero potem będą pisane teksty przez autorów, którzy stale, od lat, współpracują z Budką Suflera - mówił Gazeta.pl Jacek Kawalec.

"Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami"

Więcej o: