Kuba Badach z nowym teledyskiem. Po raz pierwszy pracował z bratem

Kuba Badach pokazał światu teledysk do utworu "Wall of Kindness" z albumu "Oldschool". Przy realizacji wideo pracował też brat wokalisty, który razem z Aleksandrą Kwaśniewską w ogóle wymyślił też koncepcję klipu.

- Teledysk do piosenki "Wall of Kindness" opowiada historię astronauty, który wraca na Ziemię do swojego syna, mierząc się po drodze z trudami podróży, wspomnieniami, tęsknotą oraz lękiem o przyszłość. Na pomysł umieszczenia głównego bohatera w takiej właśnie scenerii wpadliśmy wspólnie z moim bratem Maćkiem i moją żoną Olą, gdy okazało się, że brat wraz z reżyserem teledysku Tomkiem Pulsakowskim, będą mieli dostęp do technologii, umożliwiającej zrealizowanie tej dosyć wymagającej koncepcji. Dzięki temu powstał obraz, który w nieoczywisty sposób oddaje emocje zawarte w napisanym przez Olę pięknym tekście piosenki - mówi Badach. Razem z Aleksandrą Kwaśniewską pracował też przy piosence do amimacji "Co w duszy gra" - wspominał o tym w rozmowie z Gazeta.pl w marcu zeszłego roku.

Kuba Badach w kosmosie - zobacz nowy teledysk

Mówiąc "Wall of Kindness" o Kuba Badach dodaje:

Nie przypuszczałem, że to w ogóle będzie możliwe, aby cztery lata po premierze płyty tworzyć kolejny obrazek, ale udało się - dodaje Kuba. Jestem szczęśliwy, gdyż po raz pierwszy pracowałem przy teledysku z moim bratem Maćkiem, który jest mega profesjonalnym "kotem" oraz autorem zdjęć i montażu do tego obrazu.
 

Więcej informacji muzycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Album "Oldschool" miał premierę w 2017 roku. To pierwszy solowy, muzycznie autorski album w dorobku Kuby Badacha. Na płycie, znalazło się trzynaście kompozycji utrzymanych w zróżnicowanych stylistykach. Znajdziemy tu charakterystyczne "jazzowe" brzmienie zespołu Kuby Badacha, znane z płyty "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny", czyli fortepian Jacka Piskorza, kontrabas Michała Barańskiego i perkusję Roberta Lutego, wzbogacone brzmieniem gitary Łukasza Belcyra , hammonda Marcina Górnego oraz sekcji dętej Macieja Kocińskiego (saksofon) i Piotra Schmidta (trąbka).

Zobacz wideo Kuba Badach o płycie z utworami Zauchy: Żyłem w przekonaniu, że ta płyta wyląduje na półce i nikt nie będzie chciał jej słuchać

Jesienią ubiegłego roku, album osiągnął status platynowej płyty.

Więcej o: