Przebój, którego nikt się nie spodziewał. Disney ma nr 1, którego nie dał im nawet "Król Lew"

"We Don't Talk About Bruno" to prawdziwy przebój, którego chyba nikt się nie spodziewał. Piosenka właśnie dokonała czegoś, czego nie udało się zrobić ani utworowi z "Krainy lodu", ani z "Króla lwa". Do tej pory na szczycie był tylko jeden przebój z animacji Disneya - w 1992 roku.

Szał na "We Don’t Talk About Bruno" ogarnął Tik toka (zerknijcie na kilka przykładów niżej), Piosenka z animacji "Encanto" została umieszczona na YouTubie 29 grudnia i już została odtworzona w tym serwisie ponad 160 mln razy. Robi także furorę na listach przebojów, m.in. w Wielkiej Brytanii, a teraz właśnie dotarła w Stanach Zjednoczonych do pierwszego miejsca magazynu "Billboard" Hot 100, spychając z tej pozycji Adele z "Easy on Me".

 

Kiedyś Aladyn, dzisiaj Bruno z miasteczka Encanto

Jedyną piosenką, której udało się to wcześniej, jest "A Whole New World" z animacji "Aladyn". Wtedy wykonali ją Brad Kane i Lea Salonga, a w 2019 roku na potrzeby aktorskiej wersji zaśpiewali ją oraz Zayn Malik oraz Zhavia Ward. Muzykę napisał Alan Menken, a słowa Tim Rice.

 

Jeszcze siedem innych piosenek z "Encanto" jest w tym momencie w setce "Billboardu". Z kolei album ze ścieżką dźwiękową do "Encanto" już trzeci tydzień z rzędu jest na pierwszym miejscu listy płytowej Billboard 200.

Twórcą "We Don’t Talk About Bruno" jest Lin Manuel Miranda, który odpowiada za ogromny sukces musicalu "Hamilton", jest także reżyserem bardzo dobrego filmu "tick... tick... Boom!" z Andrew Garfieldem, który za swoją rolę w produkcji Netfliksa już dostał Złoty Glob. 

Miranda jest twórcą i gwiazdą broadwayowskiego musicalu "Hamilton", który zdobył Nagrodę Pulitzera w dziedzinie dramatu w roku 2016, otrzymał 16 nominacji do nagród Tony, wygrywając w 11 kategoriach, a jego wersja telewizyjna prezentowana w Disney+ uzyskała 12 nominacji do tegorocznych nagród Emmy, wygrywając w dwóch kategoriach. Nagranie musicalu "Hamilton" w oryginalnej obsadzie zdobyło w roku 2016 nagrodę Grammy za najlepszy album z muzyką teatralną. Muzyka do filmu "Vaiana: Skarb oceanu" wytwórni Disney Animation przyniosła mu Grammy za najlepszą piosenkę napisaną dla formy wizualnej i nominację do Oscara za największe osiągnięcie w dziedzinie muzyki filmowej – oryginalną piosenkę ("How Far I’ll Go"). W 2021 roku ścieżka dźwiękowa do tego filmu ustanowiła rekord czasu utrzymywania się na pierwszym miejscu listy Billboard Soundtrack.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Reżyserzy "Encanto" Byron Howard i Jared Bush współpracowali wcześniej przy filmie "Zwierzogród", który zdobył Oscara w 2016 roku.

Zobacz wideo Gwiazdy Disneya sprzed lat. Co u nich słychać? [Popkultura Extra]

Nasze magiczne Encanto hitem na Tik Toku

"We We Don’t Talk About Bruno to numer grupowy, w oryginalnej wersji językowej wykonują go m.in. członkowie obsady: Carolina Gaitán, Mauro Castillo, Adassa, Rhenzy Feliz, Diane Guerrero oraz Stephanie Beatriz. W polskiej zaśpiewali Anna Serafinska, Damian Ukeje, Monika Borzym, Antoni Scardina, Natalia Piotrowska-Paciorek, Ada Szczepaniak. Pojawiają się już polskie próby wstrzelenia się w tiktokowy trend z "Encanto", ale to te z oryginalną piosenką na razie mają milionowe odsłony.

Główną bohaterką animacji "Nasze magiczne Encanto" jest Mirabel – jedyna przedstawicielka rodziny Madrigal, która nie ma żadnej magicznej mocy. Wszyscy pozostali na piąte urodziny otrzymali w prezencie wyjątkowe zdolności. Wszyscy poza nią… Animacja "Nasze magiczne Encanto" to na pierwszy rzut oka opowieść o poszukiwaniu akceptacji i próbie zrozumienia siebie oraz znalezienia swojego miejsca w rodzinie i społeczeństwie. Ale jest to również filmowa terapia, która uczy, by nie ulegać nadmiernej presji społecznej oraz że nie wszyscy muszą być wyjątkowi. Bo bycie zwyczajnym człowiekiem to wartość w świecie, w którym wszyscy są (lub chcą być) niezwykli.

Samego Bruna w polskim dubbingu gra Cezary Pazura - Bruno jest jednym z trojaczków babci Almy, nestorki rodu. Według głównego scenarzysty Jasona Handa, którego żona pochodzi z Ekwadoru, podjęta przez Bruna przed laty decyzja o opuszczeniu rodziny była bardzo trudna. -To bardzo poważna sprawa, szczególnie w tak silnie zżytej rodzinie, jaką są Madrigalowie -  mówi Hand. - Podstawową zasadą jest trzymanie się razem bez względu na wszystko. Dlatego Bruno to postać tak ciekawa, w pewnym sensie umęczona dusza - dodaje. 

"Nasze magiczne Encanto" miał polską premierę kinową w listopadzie zeszłego roku.

Więcej o: