Eurowizja 2022. Krystian Ochman pokazał światu "River". Ta piosenka ma szansę na sukces

Krystian Ochman zaprezentował swoją piosenkę "River" - utwór powalczy w polskich preselekcjach o udział w tegorocznej Eurowizji. Premiera teledysku jeszcze w czwartek 3 lutego.

Krystian Ochman to zwycięzca "The Voice of Poland", a jego pierwszy singiel "Światłocienie" przez wiele osób został uznany za najlepszy w historii programu. Wokalista jednak nie spoczął na laurach - wydał już album "Ochman", a teraz z utworem "River" chce powalczyć o eurowizyjną wygraną w Turynie. Ochman jest współautorem tekstu, napisanego z Ashley Hicklin. Za muzykę do "River" odpowiadają Adam Wiśniewski oraz Mikołaj Trybulec.

Krystian Ochman "River" - posłuchaj utworu przygotowanego na Eurowizję

W "River" - co dla niego charakterystyczne - Ochman miksuje elementy różnych styli muzycznych, pokazuje też próbkę możliwości wokalnych w górnych rejestrach - studiuje w końcu wokalistykę klasyczną.

 

Utwór klimatem zdecydowanie różni się od propozycji zespołu Maneskin, który wygrał w zeszłym roku, bardziej przypomina piosenkę Duncana Laurence'a "Loving you", która zwyciężyła w 2019 roku (w 2020 konkurs się nie odbył). Co prawda jeszcze wcześnie, by obstawiać tegorocznych faworytów z dużym prawdopodobieństwem, ale niektórzy już się o to pokusili i wróżą sukces właśnie Polsce

Więej informacji muzycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wokalista ma na koncie wygraną na 58. KFPP w Opolu. Krystian Ochman jest też nominowany w kategorii muzyka do Bestsellerów Empiku w kategorii Odkrycie Roku. Krystian urodził się i wychował w USA, jego rodzice wyjechali do Stanów na studia i do pracy jeszcze w czasach komunizmu. Jego dziadkiem jest słynny polski tenor Wiesław Ochman, który mocno kibicuje wnukowi. To on namówił Krystiana do studiowania w Polsce na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki klasycznej. Już rok temu Krystian Ochman mówił w rozmowie z Gazeta.pl:

Wiem, że będę miał więcej roboty, śpiewając po polsku, ale po co mam sobie ułatwiać życie? Polski jest piękny!

Także swój pierwszy album nagrał po polsku. - Trochę wstyd by mi było, gdybym pierwszą płytę w Polsce chociaż częściowo zrobił po angielsku. To było dla mnie ważne, żeby było po polsku. W Polsce mówimy po polsku, to zaśpiewam wam po polsku - mówił w Gazeta.pl w listopadzie zeszłego roku.

Zobacz wideo

Eurowizja rządzi się jednak swoimi prawami, w związku z tym Ochman "River" śpiewa po angielsku.

Z jakimi wykonawcami Ochman powalczy o zwycięstwo w krajowych eliminacjach? Oto pełna lista:

  • Anna Byrcyn – "Dokąd?"
  • Daria – "Paranoia"
  • Kuba Szmajkowski – "Lovesick"
  • Karolina Lizer – "Czysta woda"
  • Lidia Kopania – "Why does it hurt?"
  • Siostry Szlachta – "Drogowskazy"
  • Krystian Ochman – "River"
  • Emilia Dębska "Mila" – "All i need"
  • Karolina Stanisławczyk & Toro Chica – "Move"
  • Unmute – "Głośniej niż decybele"

O tym, kto pojedzie do Włoch na finał, zdecyduje jury oraz widzowie koncertu, który będzie transmitowany w TVP 19 lutego. 66. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie rozegrany w 10, 12 i 14 maja 2022 w hali PalaOlimpico w Turynie.

Więcej o: