Eurowizja 2022. Macie dreszcze? Mahmood i Blanco z Włoch to nie drugi Maneskin

Eurowizja 2022 odbędzie się w Turynie, ponieważ w zeszłym roku zwyciężyła włoska grupa Maneskin. Ich rockowe brzmienie spodobało się w Europie (i nie tylko), ale teraz Włosi stawiają na balladę. Pytanie tylko, czy muzycy zechcą wystąpić? Posłuchaj "Brividi" w wykonaniu duetu Mahmood i Blanco.

Mahmood i Blanco z utworem "Brividi" (z włoskiego drżenie, dreszcze) wygrali 72. festiwal piosenki w San Remo. To zwycięstwo uprawnia ich do tego, by reprezentować Włochy na konkursie Eurowizji w maju w Turynie.

Mahmood i Blanco z utworem "Brividi" - zobacz teledysk

Teledysk do piosenki jest dostępny na You Tubie od 2 lutego i już został obejrzany ponad 13 mln razy!

 

Mahmood to 29-letni włoski piosenkarz, raper i autor piosenek, mający egipskie i sardyńskie korzenie. Nie jest nowicjuszem, jeśli chodzi o San Remo, a także o Eurowizję - w 2019 roku wygrał 69. Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo, a w tym samym roku zajął drugie miejsce w Tel Awiwie - pokonał go reprezentujący Holandię Duncan Laurence z piosenką "Arcade".

Zobacz wideo Wywiad z Duncanem Laurencem przed Eurowizją 2021

Zmagania w San Remo trwały cztery wieczory. Zdaniem jury byli najlepsi pierwszego, ale drugiego oddali zwycięstwo Elisie z utworem "O forse sei tu". Po głosowaniu publiczności trzeciego wieczora znów wyszli na prowadzenie i utrzymali je w klasyfikacji generalnej do końca, choć ostatni występ, gdzie artyści śpiewali covery, został oceniony na drugą lokatę.

Mimo zwycięstwa nie wiadomo, czy na pewno zobaczymy ten duet w maju w Turynie. Mahmood ma w dniu finału Eurowizji zaplanowany koncert w Nonantola, a Blanco w Brescii. Jeśli jednak wezmą na siebie to zobowiązanie, może to oznaczać sporą konkurencję dla Krystiana Ochmana, który na razie jest jednym z głównych faworytów polskich preselekcji. "Brividi" i "River" polskiego wokalisty są utrzymane w dość podobnej stylistyce.

Polskiego reprezentanta poznamy po koncercie i głosowaniu 19 lutego. Finał jest zaplanowany na 10, 12 i 14 maja 2022 i ma się odbyć w hali PalaOlimpico w Turynie.

Więcej o: