Dookoła Ye świat płonie, ale ciągle się kręci. "Donda Deluxe" w wersji CD już w sklepach

Kanye West w listopadzie przedstawił rozszerzoną wersję swojego najnowszego albumu "Donda". Od piątku krążek "Donda Deluxe", na którym znalazły się cztery dodatkowe utwory, można znaleźć w wersji fizycznej w sklepach.

Premiera albumu "Donda" była jednym z najbardziej wyczekiwanych muzycznych wydarzeń 2021 roku. W niecałe 3 godziny płyta zgromadziła ponad 20 mln streamów w samym Spotify. Gościnnie na "Dondzie", której tytuł jest odwołaniem do zmarłej w 2007 roku matki Kanye Westa, pojawiają się m.in. Jay-Z, Playboi Carti, Lil Baby, The Weeknd, Kid Cudi, Young Thug, Jay Electronica, Chris Brown, Pop Smoke, Shenseea, DaBaby i Marilyn Manson. W gronie producentów znaleźli się m.in. Mike Dean, 30 Roc, Gesaffelstein, Swizz Beatz i wielu innych. Listopad przyniósł premierę "Donda Deluxe", która od 11 lutego jest dostępna w formie CD. Na krążku West umieścił np. "Life of the Party", szeroko omawiany przez fanów duet z Andre 3000, będący szczerym wyznaniem obu raperów dedykowanym ich mamom

Zobacz wideo Popkultura odc. 102

"Jeen-yuhs: A Kanye Trilogy" jeszcze w tym miesiącu na Netfliksie

W połowie lutego premierę na Netfliksie będzie miał również dokument "Jeen-yuhs: A Kanye Trilogy" o życiu i karierze Kanye Westa. Dokument podzielony jest na trzy odcinki. Wszystkie z nich mają pokazać 21 lat z życia rapera – proces, w którym West prowadzi swoją karierę od muzyka do biznesmena. Na film składać się będą niepublikowane wcześniej materiały, a wśród nich między innymi nagrania, pokazujące kulisy produkcji jego najbardziej kultowych albumów, wywiady itp. Dokument wyreżyserowali Coodie i Chike Ozah, którzy są też producentami filmu. "Jeen-yuhs: A Kanye Trilogy" opisywany jest jako "trzytygodniowe światowe wydarzenie".

 
Więcej o: