Witold Paszt nie żyje. Wokalistę żegnają przyjaciele. "Był ze mną od zawsze"

W sobotę przed południem potwierdzono informację, że Witold Paszt nie żyje. Natalia i Aleksandra Paszt, córki lidera zespołu VOX, napisały na Facebooku, że "odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt". W mediach społecznościowych żegnają go znajomi i przyjaciele, m.in. Piotr Gąsowski i Alicja Majewska.

Jak podały córki Witolda Paszta, wokalista zmarł późnym wieczorem w piątek, 18 lutego. Od kilku miesięcy zmagał się z powikłaniami po kilkakrotnie przebytym zakażeniu COVID-19. 

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

Znani żegnają Witolda Paszta. "Odszedł wspaniały kolega"

"Nie wierzę, płaczę… Odszedł Witek Paszt! Wiciu był jedną z tych osób, które były ze mną od zawsze… Moi rodzice uwielbiali Witka i Grupę Vox i to uwielbienie odziedziczyłem po nich… A kiedy poznałem ich osobiście, a na dodatek miałem zaszczyt z nimi i z Witkiem występować, jeździć po świecie i się przyjaźnić" - pisze na Instagramie Piotr Gąsowski. "Byłem z tego tytułu bardzo dumny… A teraz nadal jestem dumny, ale przede wszystkim jestem… zrozpaczony i niezwykle przygnębiony… podobnie jak wszyscy Jego bliscy, przyjaciele i fani! Ale najbardziej przytulam wspaniałą rodzinę Witka!" - dodaje aktor i wokalista. 

 

"Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy dziś informację o tym, że odszedł cudowny, ciepły człowiek oraz wspaniały kolega, Witold Paszt. Wierzymy w to, że uśmiecha się do nas z góry, trzymając za rękę ukochaną żonę, Martę. Najszczersze kondolencje dla córek Witka oraz ich rodzin" - czytamy na facebookowym profilu Alicji Majewskiej.

"Dzisiaj smutna informacja, odszedł Witold Paszt, założyciel zespołu Vox. Dla mnie nie tylko wspaniały artysta, z którym wielokrotnie rozmawiałam podczas swojej pracy dziennikarskiej, ale i człowiek o wyjątkowej empatii, nigdy niezapominający o innych… Witku, spoczywaj w spokoju" - to słowa Marioli Bojarskiej-Ferenc.

Z Witoldem Pasztem żegna się także Mateusz Szymkowiak, prezenter TVP 2, związany z programami z serii "The Voice". Paszt był jednym z trenerów w "The Voice Senior". Ostatnia edycja show zakończyła się 5 lutego - wtedy ogłoszono, że zwycięzcą został podopieczny artysty, Krzysztof Prusik. "Witku, będzie Cię bardzo brakowało!" - napisał Szymkowiak. 

 
Więcej o: