Eurowizja 2022. Krystian Ochman jedzie do Turynu jako reprezentant Polski

Na to ogłoszenie czekały rzesze fanów Krystiana Ochmana. Wokalista wygrał polskie preselekcje do 66. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w maju w Turynie. W plebiscycie telewidzów Ochman z piosenką "River" zdeklasował pozostałych kandydatów, zdobywając 51 proc. głosów.

Do finałowej trójki podczas eurowizyjnych preselekcji, które w sobotni wieczór wyemitowała telewizyjna Dwójka, obok Krystiana Ochmana trafiła Daria z piosenką "Paranoia" oraz zespół Unmute i utwór "Głośniej niż decybele". Chociaż zdaniem jurorów na wygraną zasłużyła Daria, widzowie nie pozostawili złudzeń i ogromną większość zdecydowali o wysłaniu na Konkurs Piosenki Eurowizji Krystiana Ochmana.

Zobacz wideo Pierwszy w historii zespół osób głuchych zgłoszony do preselekcji Eurowizji

Krystian Ochman i "River" w Konkursie Piosenki Eurowizji. O czym opowiada utwór?

Zwycięska "River" to utrzymana w podniosłym klimacie ballada, która powstała z użyciem elektroniki i fortepianu. Ochman w piosence skupia się na motywach nostalgii, żalu, obojętności. Za jej produkcję odpowiadają @atutowy oraz Tribbs.

 

- W świecie, w którym większość z nas działa w olbrzymim stresie, nieustannie myślimy o tym, co przed nami i próbujemy zaplanować przyszłość. Z różnych powodów, podskórnie towarzyszy nam mnóstwo wątpliwości na temat tego, co nas czeka. Piosenka opowiada o tym, jak bardzo chcemy i potrzebujemy przerwy od całego tego zgiełku – tak o utworze mówi Krystian.

Krystian Ochman jest zwycięzcą 11. edycji The Voice of Poland oraz wnukiem słynnego polskiego tenora Wiesława Ochmana. Z utworem "Prometeusz" wygrał 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w koncercie "Premier" oraz jako pierwszy polski wokalista wziął udział w The Circle Sessions, gdzie zaprezentował na żywo dwa utwory, "Lights In The Dark" oraz "Ten sam ja". Ochman na swoim koncie ma złotą płytę za singiel "Światłocienie", jego debiutancki album trafił na szczyt listy przedsprzedaży oraz zadebiutował na 6. miejscu OLiS. Dodatkowo artysta został nominowany do Odkryć Empiku 2021 w kategorii Muzyka za płytę "Ochman".

Więcej o: