Natalia Nykiel rządzi w swoim "Regnum". Nowa płyta już dostępna

"REGNUM" to trzeci (i najbardziej osobisty) studyjny album Natalii Nykiel po debiutanckim "Lupus Electro", drugim albumie "Discordia" oraz EP-ce "Origo", za którą wokalistka otrzymała Nagrodę Fryderyka w roku 2020. Do jakiego świata postanowiła tym razem zabrać swoich słuchaczy?

Płyta "Regnum" powstawała w trudnym czasie - kiedy zostaliśmy zmuszeni do odcięcia się od świata, stając pod przymusem konfrontacji z samymi sobą. Uniwersum wykreowane przez Nykiel na nowym albumie to świadoma i dojrzała kreacja, zawierająca się w trendzie dark romantic i opowiadająca własną historię. To podróż przez fantastyczną dystopię - niezrozumiałą, ale wciągającą i elektryzującą.

Zobacz wideo Aktorzy drastycznie modyfikują swoje ciała do roli, czyli niezwykłe przemiany w kinie [Popkultura]

"Regnum". Najnowszy album Natalii Nykiel to dystopijna opowieść

Natalia Nykiel przyzwyczaiła nas do tego, że każda jej kolejna płyta jest koncepcyjnym wydawnictwem. Tym razem poszła o krok dalej i z pomocą artystów Łukasza Zabłockiego i Zuzy Słomińskiej wykreowała wielowymiarowy audiowizualny świat. Po wejściu do niego zrozumiemy, że nic nie będzie dla nas już tak oczywiste, jak mogłoby nam się wydawać.

Artystka wydała cztery single zapowiadające album. "P.R.I.D.E.", stanowił zaledwie wycinek niepokojącego uniwersum nowej ery. Pełen kolorów i niedopowiedzeń teledysk otworzył drzwi do świata, w jakim Nykiel porusza się na nowej płycie. Kolejnym singlem było psychodeliczne "Królestwo", którym Natalia zabrała nas w mroczne zakamarki swojej nowej twórczości.

Dużym zaskoczeniem po mocnych elektronicznych singlach było wydanie przejmującej ballady „Epoka X" z postapokaliptycznym teledyskiem oraz poruszającej "Taka jak Ty". Singlem promującym album od dziś jest natomiast jedyny duet znajdujący się na krążku – „List za widnokrąg", w którym Natalii towarzyszy Piotr Rogucki.

Za produkcję trzeciego albumu ponownie w całości odpowiedzialny był Michał Fox Król. Muzykę napisali Natalia i Fox. Artystka jest także w większości odpowiedzialna za warstwę tekstową płyty, gościnnie jeden z tekstów napisał Król.

Więcej o: