Wpadka w Polskim Radiu Dzieciom. Zamiast "Kiedy ranne wstają zorze" puścili piosenkę o kacu

W niedzielnej audycji religijnej dla dzieci w Polskim Radiu zamiast pieśni religijnej "Kiedy ranne wstają zorze" słuchacze usłyszeli utwór o tym samym tytule, ale z zupełnie innymi słowami. Dowiedzieli się np., że "Kiedy ranne wstają zorze, kac dokucza coraz gorzej".

Do wpadki doszło podczas niedzielnej audycji "Niebieska szkatułka". W Polskim Radio Dzieciom można było usłyszeć, jak Via Nostra wykonuje utwór z tekstem:

Kiedy ranne wstają zorze, kac dokucza coraz gorzej. A tu jeszcze nam gorzała w ciągu nocy podrożała. O dobry Panie spraw, żeby w Sejmie nie było zgrywów, a w aptekach sprzedawali na receptę spirytus.

Nie ta wersja "Kiedy ranne wstają zorze". Polskie Radio puszcza dzieciom piosenkę o wódce 

Chwilę później na antenie wyśpiewane zostały takie słowa:

I żeby komuna zamknęła mordę na kłódkę, a "Solidarność" dawała za darmo wódkę. Stoliczną, taką śliczną, stołową, bardzo zdrową, na majówkę, mazowiecką, co lubi każde dziecko i whisky dla wszystkich.
Zobacz wideo Nowe seriale na horyzoncie. W "Monarch" i "Magpie Murders" odkrywamy mroczne tajemnice

Po piosence prowadząca audycję Małgorzata Bartas-Witan powiedziała:

Zaczęliśmy niedzielny poranek od pieśni, "Kiedy ranne wstają zorze". Pieśni, która budziła wiele pokoleń naszych przodków. Przodków, którzy tak rozpoczynali każdy kolejny dzień.

Z braku natychmiastowej reakcji na pomyłkę można wyciągnąć wniosek, że wejścia prowadzącej były nagrane wcześniej, a parodia "Kiedy ranne wstają zorze" pojawiła się prawdopodobnie w wyniku błędu realizatora. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chcesz usłyszeć tę audycję? Na stronie Polskiego Radia już jej nie znajdziesz

Nagranie tej konkretnej audycji usunięto szybko z portalu internetowego rozgłośni. Zrobiło się o nim głośno, gdy na Twitterze zamieścił je nauczyciel i organista Jan Buczyński - niestety, w tym momencie jego posty nie są już dostępne publicznie.

"Niebieską szkatułkę" prowadzi Małgorzata Bartas-Witan. Jak można przeczytać na stronie audycji, jest to program, w którym autorzy zapraszają "na wspólną wyprawę na poszukiwanie skarbu, ukrytego w pewnej szkatułce. Kluczem do niej jest słowo, które otworzy nam dostęp do różnych 'niebieskich sekretów'". "Słuchajcie i bawcie się razem z nami, odkrywając przy tym najważniejsze tajniki naszej wiary. We wspólnocie siła, dołączcie więc do tego radosnego i ekspresyjnego grona, które szybko dojrzewa, pozostawiając wspaniałe owoce" - zachęcają do słuchania twórcy. Nadal można tam usłyszeć poprzednie odcinki.

Więcej o: