Agnieszka Kamińska nadal prezeską Polskiego Radia. Na kolejną kadencję wybrali ją członkowie RMN z PiS

Agnieszka Kamińska nadal będzie prezeską Polskiego Radia. Została wybrana przez Radę Mediów Narodowych na kolejną kadencję głosami członków z PiS.

"Za" byli Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk i Krzysztof Czabański. Przeciw byli Juliusz Braun i Robert Kwiatkowski. Kamińska była jedyną kandydatką na to stanowisko, startującą w konkursie.

Monarch - Season 1  2022 Fox Media LLC. All Rights Reserved. My mamy swoich Martyniuków, w "Monarch" rządzi rodzina Romanów

Agnieszka Kamińska nadal prezeską Polskiego Radia, choć słuchalność Trójki "spadła niemal do zera"

Agnieszka Kamińska jest prezeską Polskiego Radia od stycznia 2020 roku. Za czasów jej prezesury Rada programowa radia - także głosami członków z PiS z przewodniczącym Markiem Suskim - dwukrotnie opiniowała negatywnie ramówkę Programu III, zatwierdzoną przez zarząd. Radiowa Trójka straciła także zdecydowanie na słuchalności. We wrześniu ubiegłego roku Suski mówił wprost:

Po kolejnych wyrzuceniach dyrektorów Trójki jej słuchalność spadła niemal do zera. Odpowiedzialność w pełni za to spada na szefostwo radia.

Polskie radio - wozy transmisyjne Będzie kara za piosenkę o kacu podczas religijnej audycji dla dzieci

Wygląda jednak na to, że ta opinia nie zaważyła na decyzji Rady Mediów Narodowych.

Zobacz wideo 2020 był przełomem dla polskich stacji radiowych. I krytyczny dla "Trójki"

Kamińska jest czwartym prezesem PR od czasu wymiany przez PiS władz mediów publicznych na początku 2016 roku, na stanowisku zastąpiła Andrzeja Rogoyskiego.

Wcześniej - w grudniu 2019 roku - Kamińska została powołana na członka zarządu spółki, była wtedy od kilku miesięcy szefową Programu I Polskiego Radia. Od marca 2018 do stycznia 2019 była natomiast wiceszefową Polskiego Radia 24.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pod rządami Agnieszki Kamińskiej Program III Polskiego Radia ze stacji odeszło lub zostało zwolnionych kilkudziesięciu związanych ze stacją przez długie lata dziennikarzy i pracowników (m.in. w związku z unieważnieniem notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego w maju 2020 roku).

Więcej o: