Wojciech Mann przed atakiem Rosji rzucił "prorocze" słowa o Polskim Radiu. Teraz apeluje

Agnieszka Kamińska została wybrana przez Radę Mediów Narodowych na kolejną kadencję głosami członków z PiS. Tę decyzję Wojciech Mann skomentował m.in. słowami: "Mimo jej godnych podziwu wysiłków zostało jeszcze co nieco do zniszczenia, a kto mógłby tego dokonać skuteczniej, jeśli nie ona? No, może ktoś od Władimira Władimirowicza". Dziś pisze o wojnie na Ukrainie.

Pełniąca funkcję prezeski Polskiego Radia od 2020 roku Agnieszka Kamińska zostaje na stanowisku, chociaż nawet Marek Suski z PiS, przewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia, mówi o niej:

Nie są mi znane sukcesy pani prezes Agnieszki Kamińskiej. Polskie Radio jest w zapaści, a jedną z osób, które są temu winne, jest właśnie pani prezes.

Stephen King i okolice Kijowa 24 lutego 2022 Ukraina się broni, Rosja zaatakowała. Stephen King zdecydowanie: Nie stajesz po stronie bijącego

Wojciech Mann o Agnieszce Kamińskiej: Zostało jeszcze co nieco do zniszczenia, a kto mógłby tego dokonać skuteczniej, jeśli nie ona?

Także Wojciech Mann, jedna z legend Polskiego Radia, obecnie pracujący w Radiu Nowy Świat, nie ma najlepszego zdania o Kamińskiej. Mann rozstał się z radiową Trójką w marcu 2020 roku, już za czasów, gdy prezeską była Kamińska. Z ironią skomentował ostatnią decyzję Rady Mediów Narodowych:

Trzeba pogratulować tym mądrym ludziom, którzy utrzymali Agnieszkę Kamińską na stanowisku szefowej Polskiego Radia. Mimo jej godnych podziwu wysiłków zostało jeszcze co nieco do zniszczenia, a kto mógłby tego dokonać skuteczniej, jeśli nie ona? No, może ktoś od Władimira Władimirowicza.

'Świadkowie Putina', reż. Witalij Manski Najbardziej wstrząsające filmy dokumentalne o Putinie. Gdzie można je obejrzeć?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Polscy i zagraniczni politycy zareagowali na inwazję Rosji na Ukrainę [Przegląd Twittera]

Dziennikarz wspomniał prezydenta Putina kilka godzin przed atakiem Rosji na Ukrainę. Kilka godzin po rozpoczęciu m.in. rakietowego ostrzału przeprowadzonego wokół Kijowa i Odessy czy Charkowa, Mann napisał na Facebooku (pisownia oryginalna): .

Trzeba mówić i wiedzieć jak najwięcej oraz walczyć z dezinformacją. TO NIE JEST "KRYZYS UKRAIŃSKI", TO JEST WOJNA!

W Ukrainie obowiązuje stan wojenny, są osoby ranne i ofiary śmiertelne. Atak Rosji potępiło wiele krajów z całego świata, stosowne działania zapowiada NATO.

Więcej o: