Bedoes przekazuje 100 tys. zł na pomoc Ukrainie. "Nie udawajmy, że to się nie dzieje"

"Ode mnie i od Bedoesiar" - napisał na Instagramie Bedoes, informując, że wsparł Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej kwotą 100 tys. zł. PCPM, z którym współpracuje również Gazeta.pl, zbiera fundusze na pomoc humanitarną Ukrainkom i Ukraińcom w obliczu wojny.

W czwartek 24 lutego o godzinie 3 polskiego czasu nastąpił atak wojsk rosyjskich na Ukrainę. Wojska Władimira Putina uderzyły z różnych stron, zarówno z ziemi, jak i z powietrza. 25 lutego nad ranem Rosjanie rozpoczęli bombardowanie stolicy Ukrainy. Sytuacja zmienia się z minuty na minutę, na stronie głównej Gazeta.pl prowadzimy specjalną relację.

Zobacz wideo Jak mogą wyglądać dalsze działania Rosji? Gen. Skrzypczak wyjaśnia

Bedoes namawia do wspierania walczącej Ukrainy. "Nie popieram żadnej formy żartów z tej sytuacji"

Już w czwartek Bedoes, czyli Borys Przybylski, zachęcał swoich obserwatorów do pomocy Ukrainie. Podzielił się danymi organizacji Homo Faber, Polskiego Czerwonego Krzyża, zwrócił też uwagę na zbiórkę Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. "Oprócz tego osobiście proszę Was, moich fanów i słuchaczy o serdeczność dla obywateli Ukrainy, których spotykacie na ulicy i nie popieram żadnej formy żartów z tej sytuacji" - zaznaczył gwiazdor wytwórni SBM Label.

 

W sobotnie popołudnie Przybylski podzielił się na Instagram Stories zrzutem ekranu z potwierdzenia przelewu na 100 tys. zł, które przekazał PCPM. "Zachęcam do wspierania zbiórki i życzę wszystkim dużo siły w tym trudnym czasie. Każdy gest jest ważny. Uśmiechajmy się do siebie na ulicy, pytajmy wzajemnie, jak się czujemy, nie udawajmy, że to się nie dzieje, bo się dzieje, ale damy radę" - czytamy na profilu rapera.

Bedoes wspiera zbiórkę PCPMBedoes wspiera zbiórkę PCPM Instagram/@bedoes2115

To nie pierwszy raz, gdy Bedoes bierze udział w działaniach charytatywnych. Tej zimy w urzędzie gminy w Lipce doszło do znaczącej pomyłki: anonimowy internauta zmienił w mapach Google'a nazwę kościoła z Miłosierdzia Bożego na kościół pw. Bedoesa SBM 2020 - z takim właśnie podpisem wydrukowano 200 gminnych kalendarzy. Urzędnicy postanowili przeznaczyć kilka egzemplarzy z błędem na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a Bedoes zgodził się je podpisać. Jeden z kalendarzy został sprzedany za ponad 1,6 tys. zł. - To jest wspaniała sprawa, że z czegoś tak błahego można zrobić naprawdę dobrą rzecz - komentował Przybylski.

Rosyjski gwiazdor hip-hopu odwołuje koncerty w Moskwie. Rosyjski gwiazdor hip-hopu odwołuje koncerty w Moskwie. "Musimy mówić, co naprawdę myślimy"

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji pod tym linkiem.

Więcej o: